عمومی

عکسl عظمت جنگل‌های زیرآبی که گونه‌های عجیب و غریبی را در خود جای داده‌است!

از آمازون تا بورنئو، کنگو و دین‌تری; குரிய் அம் மானை ஜெல்க்கிய்க்க்கு பார்க்கிர் ராயுக்க்கியிம். جنگل‌های به‌علاوه می‌دانیم بہـــاوہ می‌دانیم بہــــــرین رــــرـــــــــــــــرــــــــــــــــــــــــــــــر در جهان جنگل‌های شمالی هستند که از روسیه تا کانادا امتداد دارند. در عین حال، بسیاری از مردم حتی با مفهوم جنگل های اقیانوسی آشنا نیستند و نام جنگل های معروفی که در زیر اقیانوس شکل می گیرند را نمی دانند.

به گزارش گفتگوی رسانه ای، جنگل های عظیمی از کلپ (نوعی گیاه سرشار از ید) و جلبک در آب وجود دارد که وسعت آنها بسیار بیشتر از تصور ماست. تعداد کمی از جنگل های زیر دریا نام برده شده است، اما این جنگل های سرسبز محل زندگی بسیاری از گونه های آبزی است.

بزرگترین جنگل دریایی آفریقا در خارج از خط ساحلی در جنوب این قاره واقع شده است و استرالیا بزرگترین صخره های دریایی در اطراف بخش های جنوبی خود را در خود جای داده است. جنگل های دریایی زیادی وجود دارد که در تمام دنیا نامی از آنها برده نشده است.

یک مطالعه جدید نشان می دهد که جنگل های زیر دریا چقدر گسترده و سازنده هستند. a

جنگل های اقیانوسی سرعت رشد بالایی دارند
جنگل های تشکیل شده از جلبک دریایی توسط امواج گرما در دریا و تغییرات آب و هوایی تهدید می شوند، اما به سرعت رشد می کنند و می توانند کربن را جذب کنند.

جنگل های زیر دریا توسط جلبک های دریایی تشکیل شده اند. جلبک های دریایی مانند سایر گیاهان انرژی خورشیدی و دی اکسید کربن را جذب می کنند و به صورت فتوسنتزی رشد می کنند. بزرگترین گونه جلبک دریایی تا ارتفاع 10 متر رشد می کند و باعث ایجاد مناطق جنگلی می شود. این جنگل ها همیشه به رشد خود ادامه می دهند و اگر در داخل آنها قدم بزنید احساس خواهید کرد که دائما در حال حرکت هستید.

مانند درختان روی سطح زمین، جلبک ها طیف وسیعی از زیستگاه های دریایی هستند و غذا و سرپناهی برای آنها فراهم می کنند. گونه های بزرگتر مانند بامبو دریایی و کلپ غول پیکر دارای ساختارهایی پر از گاز هستند که مانند بالن های کوچک عمل می کنند و به این گیاهان اجازه می دهد تا سایبان های شناور بزرگی ایجاد کنند.

سایر گونه ها به اندازه کافی قوی هستند که پایدار بمانند و از سطح فتوسنتزی خود محافظت کنند. برخی از گونه های دیگر مانند کلپ طلایی در اقیانوس های جنوب استرالیا وجود دارند و کف اقیانوس ها را می پوشانند.

अध अजान जेराबी जेरबी के जेवा वेगी व गरीबी डा डर हॉबी डाथाटास!

تنها تعدادی از پربارترین جنگل‌های اقیانوسی جهان، مانند جنگل دریایی بزرگ آفریقا و صخره دریایی بزرگ جنوبی در استرالیا، شناسایی و نام‌گذاری شده‌اند.

دانشمندان مدت‌هاست که می‌دانند جلبک دریایی یکی از گیاهانی است که سریع‌تر رشد می‌کند، اما تخمین مساحت جنگل‌های تشکیل‌شده از این جلبک‌ها همیشه چالش برانگیز بوده است.

امروزه با استفاده از ماهواره هایی که به دور زمین می گردند، می توان مساحت جنگل ها و سطح زمین را به راحتی اندازه گیری کرد. در زیر اب، وضعیت بسیار پیچیده تر است. اکثر ماهواره ها نمی توانند آب های عمیق را اندازه گیری کنند، یعنی مکان هایی که جنگل های دریایی در آن شکل گرفته اند. محققان در مطالعات مدرن برای غلبه بر این مشکل میلیون‌ها سند مربوط به مناطق زیر آب را در منابع علمی، پایگاه‌های اطلاعاتی آنلاین، سازمان‌های محلی و سایر منابع در اختیار دارند.

अध अजान जेराबी जेरबी के जेवा वेगी व गरीबी डा डर हॉबी डाथाटास!

سپس دانشمندان توزیع جهانی جنگل‌های اقیانوسی را مدل‌سازی کردند و در نهایت متوجه شدند که این جنگل‌ها مناطقی با مساحت 6 تا 7.2 میلیون کیلومتر مربع را پوشش می‌دهند. این منطقه باعث می شود که جنگل های دریا بزرگتر از جنگل های آمازون باشند.

پس از شناسایی مساحت جنگل های اقیانوس، دانشمندان تخمین زدند که این جنگل ها به اندازه آنها رشد خواهند کرد. در این زمینه، هیچ سند جهانی جهانی وجود ندارد. دانشمندان صدها مطالعه تجربی مستقل را در سراسر جهان بررسی کرده اند. در این مطالعه میزان رشد جلبک های دریایی توسط غواصان اندازه گیری شد.

پس از بررسی اسناد، جنگل‌های اقیانوس حتی از تعداد محصولات کشاورزی مانند گندم، ذرت و برنج پربارتر هستند. بهره وری در مناطق اصلاح شده که معمولاً در آب خنک و غنی از مواد مغذی قرار دارند به بالاترین سطح رسید. جنگل های اقیانوسی در این مناطق به طور متوسط ​​دو تا 11 برابر بیشتر از محصولات کشاورزی فوق الذکر زیستگاه تولید می کنند.

अध अजान जेराबी जेरबी के जेवा वेगी व गरीबी डा डर हॉबी डाथाटास!

مقایسه میزان تولید محصولات مختلف کشاورزی و جنگل های اقیانوسی

وسلمانت می‌گویند این اخرین دلگرم‌کیه است. از نظر تئوری، می‌توانیم از جنگل‌های عظیم اقیانوسی برای کمک به تأمین غذا برای آینده استفاده کنیم. مزارع جلبک های دریایی می توانند غذای کامل را در خشکی تولید کنند و توسعه پایدار را ارتقا دهند.

جنگل های اقیانوسی مقدار زیادی کربن از دریا و جو منتشر می کنند

سرعت بالای رشد در میان جلبک های دریایی به این معنی است که این گیاهان تمایل به جذب دی اکسید کربن دارند. جلبک های دریایی در حین رشد، مقدار زیادی کربن از آب دریا و جو آزاد می کنند. یک مطالعه می گوید که جنگل های دریایی در سراسر جهان احتمالاً به اندازه آمازون کربن مصرف می کنند.

دانشمندان می گویند که جنگل های دریایی ممکن است در کاهش تغییرات آب و هوایی موثر باشند. البته احتمالاً تمام کربن مصرف شده توسط جلبک های دریایی در آنجا به دام نمی افتد. تخمین های اولیه نشان می دهد که مقدار قابل توجهی جلبک دریایی می تواند در رسوبات یا در اعماق دریا جمع شود، اما مشخص نیست که این جلبک ها چقدر کربن در خود ذخیره می کنند. வில்லை மியிவிய் பியு தியுத்தியு்தியு தே

جنگل های اقیانوسی مقدار زیادی دی اکسید کربن مصرف می کنند و احتمالاً مقداری از این دی اکسید کربن برای مدت طولانی در دام می افتد.

وسلمانت می‌گویند ازتریک 2400 گیگاتن گاز گلخانه‌ای تولید شده توسط انسان، وارد اقیانوس شده است. این بدان معنی است که جنگل های اقیانوسی با شرایط بسیار دشوار دست ها و پنجه ها را نرم می کنند.

مناطق وسیعی از جنگل های اقیانوسی اخیرا در غرب استرالیا، شرق کانادا و کالیفرنیا ناپدید شده اند. با از بین رفتن این جنگل ها، تعداد زیادی از گونه ها و پتانسیل ترسیب کربن از بین می رود. همزمان با ذوب شدن یخ ها و افزایش دمای آب، پیش بینی می شود که جنگل های اقیانوسی در برخی مناطق قطب شمال افزایش یابد.

227227

دکمه بازگشت به بالا