اخبار استانی

غفلت از ظرفیت آموزش عالی در شرق کشور/ فعالیت 10 دانشمند تراز اول دنیا در مشهد

به گزارش خبرنگار گروه خبرگزاری آنا از مشهد، محسن مرادی در مراسم افتتاحیه کارگاه آموزشی تحلیل تروما و ارتقای سطح دانش روانی و اجتماعی موذن مشاور ویژه مدارس تمامی نواحی و نواحی. اداره کل آموزش و پرورش مشهد که در دانشگاه آزاد اسلامی مشهد برگزار شد، گفت: 10 دانشمند جهان اول که دو درصد از بهترین های جهان هستند در رشته های زیست شناسی، شیمی و فیزیک در این دانشگاه مشغول به فعالیت هستند. . یکی از اعضای هیئت علمی مشهد پایان نامه ای مشابه تمام دانشگاه های غیرانتفاعی نوشته است.

وی افزود: دانشگاه آزاد اسلامی مشهد بیش از 3 هزار دانشجو در رشته های پزشکی، پرستاری، مامایی، علوم آزمایشگاهی، فناوری آزمایشگاهی، روانشناسی، زیست شناسی و میکروبیولوژی دارد. 110 پزشک و متخصص در هیئت علمی این دانشگاه عضویت دارند و دو بیمارستان آریا با 160 تخت و 22 بهمن با 100 تخت متعلق به دانشگاه آزاد اسلامی است. میزان قبولی در دانشگاه علوم پزشکی مشهد بالاتر از 23 استان دیگر بود و در رشته پزشکی از نظر تعداد قبولی در دوره های تخصصی کشور رتبه اول را کسب کردیم و این نشان می دهد که تحصیلات در رشته پزشکی از بسیاری از دانشگاه های دولتی علوم پزشکی جدی تر است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان گفت: تعداد کل دانشجویان این استان 60 هزار و 900 نفر است که 30 هزار نفر از این تعداد در واحد واحد دانشگاه آزاد اسلامی مشهد مشغول به تحصیل هستند و نسبت به بزرگترین دانشگاه دولتی استان 9 هزار دانشجو و 200 عضو هیئت علمی. ما بیشتر داریم در رشته های غیرپزشکی نزدیک به 300 کارگاه و آزمایشگاه در این واحد دانشگاهی داریم و حدود 500 میلیارد تومان تجهیزات و سرمایه در قالب تجهیزات و امکانات سخت افزاری و نرم افزاری داریم.

بی توجهی به ظرفیت آموزش عالی در شرق کیشور

به منظور بیان دستاوردها و افتخارات علمی پژوهشی آمده است: بر اساس رتبه بندی انجام شده در کشور، دانشگاه آزاد اسلامی مشهد پس از دانشگاه علم و تحقیقات در رتبه دوم قرار دارد. رتبه اول پژوهش و فناوری بین واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی را کسب کردیم. بر اساس رتبه بندی سال گذشته و بومتریکس در بین تمامی دانشگاه های کشور، این دانشگاه با احتساب اینکه 2 هزار و 536 دانشگاه در کشور داریم که در هر مرکز استان حداقل دو دانشگاه دولتی برتر داریم، رتبه 3 را به خود اختصاص داده است.

وی ادامه داد: حدود 65 درصد از مدیران اجرایی سازمان ها در استان فارغ التحصیل دانشگاه آزاد اسلامی یکی از استان ها هستند. در چند سال اخیر کیفیت کار مدیران ارشد دانشگاه آزاد نسبت به دانشگاه دولتی سخت‌تر شده و شرایط به گونه‌ای بهبود یافته است که به سادگی برای دانشجویان بی‌کیفیت امکان‌پذیر نیست. برای پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان گفت: دانشکده های معماری، حقوق و علوم سیاسی این دانشگاه قطب های دانشگاهی کشور هستند و بخشی از درآمد و درآمد این حوزه هستند. دانشکده حقوق جزء دو درصد دانشکده حقوق و فقه است. 35 نفر از اساتید هیئت علمی دانشگاه در سطح سازمان های شهرستان قدرت تصدی دارند و 5 نفر از اعضای هیأت علمی این دانشگاه اعضای شورای شهرداری شهر هستند و سازمان مهندسی معدن به طور کامل توسط اساتید اداره می شود. این دانشگاه

وی ابراز امیدواری کرد: ظرفیت های دانشگاه آزاد اسلامی خراسان در اختیار جامعه، متولیان تعلیم و تربیت و فرهنگ قرار گیرد تا بتوانیم با کمک آنها سهم کوچکی در توسعه این منطقه داشته باشیم.

ساماندهی کنکلدی فیلمہ و طربیت واحد مشهد

معاون آموزش عمومی و مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی مشهد نیز در این کارگاه از ساماندهی آموزشکده آموزش و پرورش خبر داد و گفت: با کمک دکتر تهرانچی و کمک محسن مرادی تابستان امسال ساماندهی کردیم. آموزشگاه نزدیک مدارس و ماموریت این مدرسه نیز مشخص شد تصمیم گرفتیم آموزش کودک را از این مدرسه مطالبه کنیم.

احمد اکبری با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی مشهد یکی از پیشگامان این حوزه بوده است، تصریح کرد: این دانشکده با وجود اینکه ساختار دانشگاهی دارد، به مسائل مدرسه می پردازد و نگرانی این است که دانشکده تعلیم و تربیت به طور جدی در زمینه آموزش و پرورش مشارکت دارد تا هزینه ها در جای خود باشد

انتهای پیام/4121/

دکمه بازگشت به بالا