اخبار استانی

فرش دومین پرچم کشور است

آسنا/زنجان معاونت اقتصادی و بازاریابی مرکز ملی پرشین فود ایران گفت: کریب کرف 4 ماه اینده، روند جهانی فرش کلتوک به کہتوق بہہے

سیدحسین گلستانی‌فرد شامگاه روز گذشته (12 آبان ماه) در مراسم رونمایی از مجموعه جهانی کفپوش در پانزدهمین نمایشگاه ویژه کف‌پوش و کفپوش رومیزی زنجان، گفت: صنعت کف‌سازی باید در سطح وسیع‌تری منتشر شود. یکی از برنامه هایی که در مرکز بازار ملی دنبال می شود، اولین بازار تجاری است. استان زنجان نیز با توجه به ظرفیت هایی که دارد می تواند به این برنامه کمک کند.

و با بیان اینکه صنعت هنر باید در جایی باشد که در کشور است، گفت: هنر کشور پرچم دوم کشور است و باید مزین به هنر اصیل ایرانی باشد.

گلستانی‌فرد داد داد داد داد داد داد داد داد داد داد داد داد داد داد داد داد داد داد داد داد داد داد داد داد داد داد داد داد داد داد داد داد داد داد داد داد داد داد داد داد داد داد داد داد داد داد داد داد داد داد داد داد داد داد داد داد داد گلستانی جهینی جهینی فرش کلتوق شده است و آن نید را می‌دهیم کی کریک ۴ ماه ایند که می‌شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری زنجان نیز در این مراسم اظهار داشت: بر اساس آخرین آمار نیروی کار در تابستان 1401، استان زنجان حدود 825 هزار نفر جمعیت بالای 15 سال دارد. و نرخ مشارکت نیروی کار 49.4 و نرخ بیکاری 5.5 درصد است. این عدد بسیار امیدوارکننده است و زنجان در بین سایر استان ها از وضعیت مطلوبی برخوردار است.

خلیل قاسملو تصریح کرد: نقش قالیبافان در استان بسیار مهم است و نزدیک به 25 هزار نفر در این حوزه فعالیت دارند.

این مسئول با اشاره به اینکه در طول دهه های گذشته متاسفانه بازارهای جهانی را از دست داده ایم، خاطرنشان کرد: تولید و اشتغال داریم اما باید بتوانیم با نوآوری، فناوری و ایده های جدید خود را با تغییرات ساختار اقتصادی تطبیق دهیم و جای خود را بگیریم. دوباره برای ایجاد یک بازار جهانی.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان نیز با بیان اینکه خوشبختانه طی تلاش های انجام شده توانستیم سه تابلوی جغرافیایی برای سه طبقه استان زنجان کشف کنیم، گفت: تابلوی جغرافیایی محصول می دهد. ، خدمات یا فرهنگی متناسب با فرهنگ یا ویژگی های منطقه با سایر کالاهای استان با ویژگی های خاص متفاوت خواهد بود. فرش خمسه، قلتوق و بیدیگنه فرشهای استان شهد که نشم کوروفیکا کیں اند.

ناصر فغفوری باین باین بازی بازار فرش استبس صدارت فرش هاآز ایز است، بیان کرد کرد کرد کرد کر کُرُنگ بازار فرش در است در کرونگ بازار فرش در است در است در کرونگ بازار فرش در است. در حالی که با آن جهش است، صدر بازار فرش نیز دوباره متاثر خواهد شد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا