عمومی

فرصت یک هفته‌ای به دستگاه‌های مجری قانون حمایت از معلولان – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری آنلاین، اشکان میرمحمدی در جلسه بررسی نحوه اجرای قانون حمایت از حقوق معلولان افزود: این جلسه در رابطه با شناسایی افعال ترکی دستگاه هایی که احتمال استفاده از آنها وجود دارد برگزار شد. در اجرای قانون حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت.

وی ضمن بیان اینکه قانون وظایف و دستگاه های عمومی خدمت رسانی به معلولان را مشخص کرده است، از سازمان بهزیستی خواست ظرف دو هفته اسناد خود را در اختیار قوه قضائیه قرار دهد و با عزمی جدی در راستای تکریم جامعه حرکتی ملی انجام دهد. .

وی با تاکید بر عزم جدی دستگاه قضایی برای اجرای صحیح قانون حمایت از حقوق معلولان گفت: اقدامات همه دستگاه ها در اجرای قانون حمایت از حقوق معلولان انجام شده است. معلولان و 109 وظیفه و بار برای وزارتخانه ها و ارگان ها تعیین شده است که 14 مورد آن مشکل عمومی و 95 وظیفه اختصاصی است.

مطابق با این گزارش مربوط به قانون حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت است که بیش از سه سال است در شورای اسلامی شهر مطرح شده و بیش از 11 وزارتخانه و 15 دستگاه اجرایی – در مجموع 26 – در آن حضور دارند. فهمیدن آنها موظف به اجرای قوانین خاص و عام خود بودند.

قانون جامع حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت در ماه 1396 صادر و در روز هشتم فروردین 1397 به مراجع ذیربط ابلاغ شد.

این قانون به موضوعاتی چون دسترسی، دسترسی و تحرک، بهداشت، خدمات درمانی و توانبخشی، ورزش، فرهنگی، هنری و آموزشی، کارآفرینی و اشتغال، مسکن، فرهنگی و ارتقای آگاهی عمومی، حمایت های حقوقی و تسهیلات مالی، معیشت می پردازد. و پشتیبانی اداری و استخدامی و برنامه رزی، نظارت و منابع مالی.

دکمه بازگشت به بالا