اخبار استانی

فعالیت ۳۶۰ تشکل کارگری و کارفرمایی در لرستان

به گزارش شبکه اطلاع رسانی لرستان، علی آشتاب با اشاره به اینکه تشکل های کارگری و کارفرمایی به عنوان شرکای اجتماعی در ارتقای سطح بهره وری مولد و مشارکت و سلامت در محیط کار نقش مهمی دارند، خاطرنشان کرد: تقویت و ارتقای تشکل های کارگری و کارفرمایی در اولویت است. . در 9 ماهه امسال 24 تشکل جدید استخدامی و 2 تشکل کارفرمایی در استان راه اندازی شد.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی لرستان به فعالیت 360 تشکل کارگری و کارفرمایی در واحدهای اقتصادی استان اشاره کرد و گفت: از این تعداد 299 و 61 تشکل کارفرمای فعال بوده که اختلافات کارگری را به میزان لازم کاهش داده است. همدلی و هم افزایی. و کارفرما شدن و تلاش برای کار و تولید کارکنان به دور از استرس کار و با احساس آرامش و امنیت.

آشتاب به اصل سه گانه در قانون کار و همسویی و نقش دولت، کارفرمایان و کارگران اشاره کرد و اظهار داشت: و شامل کانون های بازنشستگان، کارگران استانی و کارفرمایان می شود.

وی بر ظرفیت و ارتقای سطح این سازمان ها به عنوان آموزش تخصصی و عمومی در ارتباط و ارتباط با کارکنان و کارفرمایان تاکید کرد و افزود: کارشناسان این اداره کارگاه های آموزشی و دوره های آموزشی مختلفی را برگزار کرده اند. مساحتی در حدود 24 هزار ساعت آموزشی در نظر گرفته شده است.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی لرستان اهداف و فلسفه الحاق این تشکل ها را در واحدهای اقتصادی بیان کرد و اظهار داشت: تشکل های کارگری و کارفرمایی می توانند با برقراری عدالت اجتماعی و مشارکت کارگران برای رسیدن به رفاه و بهبود زندگی تعامل بیشتری داشته باشند. در جامعه. بازی های سیاسی و نقش آفرینی، نقش آفرینی در انتخابات، نظارت بر اجرای قوانین کار، ایجاد و اشاعه امنیت اجتماعی، حفظ ایمنی و سلامت شغلی، دفاع از حقوق کارگران و حل و فصل اختلافات کارگری نقش مهم و مؤثری دارند.

.

دکمه بازگشت به بالا