اخبار استانی

فعال سازی کریدورهای بین المللی که باعث وابستگی کشورهای دیگر به کشورمان و شکستن تحریم می شود مورد تأکید رییس جمهور است

به گزارش اخبار استانی از انزلی : دکتر انیسه خزعلی معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری در جلسه شورای اداری این سازمان با امیدواری نسبت به اجرای برنامه هایی مانند رویداد گوهرشاد در مسیر محرومیت فرهنگی از قشرهای جامعه به ویژه سرپرست زنان خانوار و بهبود وضعیت مردم ؛ اظهار داشت: توجه به فرصت های خدمت گذاری به مردم مانند ابر عبور کرده و از لحظه لحظه آن بهره می برد

وی خواستار تداوم پشتیبانی و حمایت از سازمان منطقه آزاد انزلی از مشاغل و کسب و کارهای روستاها، زنان سرپرست خانوار و آسیب دیده است و با بیان اینکه چنین چیزی نه تنها باعث رضای حق می شود، بلکه زمینه های پیشرفت منطقه را فرآهم می کند. افزودن: در مسائل خاص و مشکلات مطرح شده در سطح این منطقه باید مشخص شود که کریدورهای بین‌المللی که باعث وابستگی دیگر به کشورمان می‌شوند و شکستن تحریم‌ها می‌تواند باعث شود کشور جمهوری اسلامی ایران را شکست دهد.

معاون رئیس جمهور رفع توسعه مراودات تجاری با منطقه و فعال سازی کریدور شمال جنوب و سایر مسیرهای تجاری را از مهم ترین اولویت های رهبری عنوان کرد و گفت: در خصوص خصوصیات فرهنگی باید مشخص شود. منطقه آزاد و رفتارهایی که شایسته نظام جمهوری اسلامی ایران است بروز کرده و امیدواریم با نبودهای در پیش گرفته شده از موقعیت های فرهنگی استان گیلان در این مسیر انتخاب شود.

شما در حال مشاهده نتایج به صورت مشابه هستید: انزلی:

سرعت بخشیدن به پیشرفت این منطقه به خط ریل سراسری است درخواست منطقه از ریاست جمهوری جمهوری مهندس علی اوسط اکبری مقدم رئیس هیأت مدیره و مدیر سازمان در این نشست با ارائه گزارشی از ظرفیت ها و عملکرد این سازمان در حوزه های زیرساختی، بندری، ترانزیتی. ، تولیدی-صادراتی، محصولات اساسی و مواد اولیه کارخانجات کشور و صنعت گردشگری، بیان می کند که سرعت بخشیدن به تکمیل طرح اتصال ملی منطقه آزاد انزلی به خط ریل سراسری در ایستگاه اصلی درخواست ما از ریاست جمهوری جمهوری است. افزودن: با اتصال این خط ریلی نه بنادر مهمی چون شهید رجایی و امام خمینی به این بندر وصل می شوند بلکه زیرساخت اصلی فعال سازی کریدور شمال جنوب و اتصال روسیه و اوراسیا به هند و جنوب شرق آسیا تکمیل می شود.

وی سازمان های منطقه ای آزاد انزلی را فعال سازی کردور بین المللی عنوان نمود و با اشاره به ایجاد و فعال کردن مسیر تجاری چین-قزاقستان-ایران از سوی سازمان متبوع خود؛ اضافه کرد: به دلیل عدم وجود کشتی های رو، تانکری و یخچال دار ; عدم اقبال واحدهای تولیدی و بازرگانان کشور به مسیرهای تجاری دریای خزر، موضوعی است که در جریان جلسه شورای جمهوری از منطقه با دستور موافق آنها در جهت خرید و رفع این مشکلات، گام های مثبت برداشت شده است.

سازمان منطقه منطقه آزاد انزلی،انتقال پیام و بیان مشکلات منطقه آزاد انزلی که در عین محدود بودن به یک بوده است، از اهمیت ملی و اهمیت بین المللی قابل توجهی برای کشورمان ایجاد کند، را خواستار شد و افزود: استان بر سیاست روسیه. و اوراسیا جهت توسعه همکاری های با کشور به ویژه از مسیر منطقه آزاد انزلی . با استقبال رو به گسترش صنایع تولیدی کشور در تولید مواد اولیه خود از منطقه آزاد انزلی زمینه کاهش تمام تولید و زمان انتقال و انتقال کالاها به وجود خواهد آمد و این در حالی است که هم اکنون بیش از 30 درصد از روغن خوراکی کشور است. از طریق این منطقه وارد و به کارخانه های تولید روغن کشور منتقل می شود.

فعال سازی کریدورهای بین المللی که باعث وابستگی دیگر به کشورمان و شکستن تحریم ها می شود

فعال سازی کریدورهای بین المللی که باعث وابستگی دیگر به کشورمان و شکستن تحریم ها می شود

دکمه بازگشت به بالا