اخبار استانی

قافیه ناکوک «شعر فجر» کماکان بدون دبیر!

کمتر از دو ماه، مانده تا ده سال؛

جشنواره فجر در کمتر از دو ماه از دهم فجر بدون دبیر است، باید ماندنت و دید که کافیه ناکوک و لین شعر فجر را کسی را موزون را موزون را زون را قافیه بایزون بایزون باید دید.

به رابوتی کتاب و لیکتراء انا اینا، به فتستیف شعر فجر در پیله فدهم آن به میرسد به شرکت بیھ کوردا و به قول به ملك شعرا بحر آئین قافله تا به هسر لینگ است.

این رویداد ادبی سالانه که از اولین دوره و با امید به حفظ شعر به عنوان نمادی از ادبیات اصیل و اصیل فارسی و با حمایت و سیاست وزارت فرهنگ و معارف اسلامی پس از درج و درج گردید. تبدیل به مسابقه ای برای انتخاب بهترین کتاب های شعر در هر سال با کاشنی با کاشنی با کاشنی و تجلیل و برّای استینهای کر و بیش از کم جان شعرکوانی در این روزها. به یکی از مشهورترین رویدادهای ادبی کشور تبدیل شده است.

گواه این موضوع را می توان در این نکته دانست که حتی یک سخنران برای این مراسم انتخاب نشده است و در فاصله کمتر از دو ماه تا دهه فجر انقلاب اسلامی که تاریخ برگزاری چنین مراسمی است. تقویم فرهنگی کشور

این رویداد فرهنگی چنان گرفتار شده است که سال گذشته و همزمان با برگزاری شانزدهمین دوره این جشنواره، آخرین مهلت ارسال آثار به دبیرخانه شانزدهم آذرماه اعلام شد. بریکی اسفند پارسال به تعویق افتاد.

با همه اینها می توان این مثال شاهد را هم اضافه کرد که سایت اختصاصی این رویداد در فضای مجازی www.fajr.adabiatirani.com از پاییز سال گذشته به روز نشده است. یعفته است که کی بیش از 9 ماه از کود عن کوںوانیه ام کوزر

از سوی دیگر، طبق آمار منتشر شده توسط دبیر شانزدهمین دوره این رویداد، سال گذشته در طول مدت انتشار، بیش از 4000 عنوان کتاب برای این رویداد بررسی و داوری شده است. স্র সার সার্ত

این اتفاقات را می توان از عملکرد ضعیف شعر و ادبیات روایی در نهاد کتاب طی یک سال گذشته و نیز ناشی از کم توجهی سیاستگذاران وزارت فرهنگ و معارف اسلامی دانست.

با انحلال بنیاد شعر و ادبیات روایی ایران و تبدیل آن به گروه شعر و ادبیات روایی ابتدا به سرپرستی «غلامرضا طریقی» و با مسئولیت «مسعود دیانی» ادامه یافت. آبراهیم اسماعیل فرود می آید» در همین راستا دنبال شد و جالب اینکه بدنه این دستیار تازه تاسیس در همه این تغییرات ثابت ماند.

در ضلع دوم موضوع نیز باید نگاهی به معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی داشت، دفتری که چندی پیش برخی از شاعران برای مدیریت آن تلاش کردند، یعنی مسئول تأسیس معاونت شعر. در این وزارتخانه البته شکست خورد.

حال باید منتزار و دید که قافیه ناکوک و لING شعر را فجر را کسی به موزون میـکند و ایـ قافیه براک و شعر ناموزون بایک بری آن میـاند.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا