اخبار استانی

قطع گاز یک فاز بزرگترین تولیدکننده اوره غرب آسیا

در باکراء با آنا شد

یک کارشناس پتروشیمی گفت: برادیل کیشور های کیشور روز گذشته از بزرگترین تولیدکننده غرب آسیا درخواست شد یک فاز مصرف گاز خود را قطع و دو فاز دیگر را نیز کاهش دهد.

حسین صالح آبادی کارشناس صنعت پتروشیمی در گفتگو با خبرنگار گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان ؛ پتروشیمی پردیس که بزرگترین تولید کننده در غرب آسیا و در بین هلدینگ های حوزه خلیج فارس است، درخواست قطع یک فاز گاز و مصرف کل را داده است. باگی دو فاز دیر را خود دهد، گفت: ناترازی کاز ب کامبوک کاز کو مکوله ایرک است. Natrazi gaz mokulah ei blandmeddat est ke dur dur zaman mai shoud ve ziyan به صنعت نیز جدی تر است. این در حالی است که کمبود گاز بیشتر در نیمه دوم سال ایجاد می شود. این در حالی است که قیمت کالای دیگر در بالاترین قیمت خود در بازارهای جهانی است.

وی افزود: اقدامات مربوط به مدیریت و اصلاح بازار گاز محدود به دوره زمانی و طبیعتاً محدود به دوره مدیریت یک دولت نیست. هما تور که هر دولت بردار دولت بردار دولت پیش از خود است، باید دولت را بازکس کرد بازکسی کرد بازکسی کرد در برد نترازی کز است نمداده است.

به گفته صالح آبادی، موضوع بحث گاز نترازی این است که اکنون باید در رأس اقدامات دولت قرار گیرد، زیرا اثرات این پدیده طبیعی می تواند سایر صنایع زیربنایی کشور مانند نیروگاه، پتروشیمی، سیمان را تحت تاثیر قرار دهد. ، ذوب آهن، فولاد و … شود

این کارشناس پتروشیمی با بیان اینکه در حال حاضر با توجه به محدودیت منابع مالی، تمرکز وزارت نفت دولت سیزدهم باید بر افزایش تولید گاز باشد، گفت: در اولویت قرار دارد. به عنوان مثال پروژه گاز پارس شمالی می تواند بهترین گزینه برای شروع باشد که متاسفانه به آن توجه نشده است.

وی بیان کرد: وزارت نفت در تلاش است تا با این مفهوم که در مدیریت گاز موفق بوده، مشکلات را تبیین کند. در حالی که در نیمه شمالی کشور به دلیل خنک شدن هوا و افزایش مصرف گاز در بخش خانگی با افت فشار گاز مواجه هستیم که قطعاً بخش صنعت را نیز تحت تأثیر قرار می دهد زیرا اولویت وزارتخانه است. نفت تامین گاز به بخش خانگی است، حتی به قیمت محدود کردن مصرف، گاز برای مصارف صنعتی. در های کی ین به هوزا کلان یکتوسیم کیشور جدی وارد می کند.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا