عمومی

قوانین حوزه مبارزه با مواد مخدر باید هدفمند شود – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری آنلاین به نقل از روابط عمومی مرکز پیشگیری از مواد مخدر، دکتر اسکندر مومنی در نشست تخصصی مسئولان مرکز پیشگیری و پژوهشگاه مواد مخدر که در مجتمع فرهنگی شقایق برگزار شد، گفت: این نشست با هدف بررسی و نقد و بررسی انجام شد. مسائل و چالش های موجود مبارزه با مواد مخدر و مواد مخدر به من از باشکل و نخبگ کادیں و نیاهدینه سازید از کے کے کے کے کہ ہے تقنيني و عرض المزيد مجلس شوراي اسلامي كاردي شده است.

وی با اشاره به اینکه سازمان ملل متحد افزایش شیوع مواد مخدر در جهان را پیش بینی کرده است، افزود: 300 میلیون نفر به طور مستمر مواد مخدر مصرف می کنند. مادامخدر و سالانه 500000 نفر در دنیا بر اثر سوء مصرف مواد جان خود را از دست می دهند و سهم آمریکا 107000 نفر است یعنی بیش از 20 درصد مردگان جهان معتاد به مواد مخدر هستند.

ستاد دبيرکل در عرض المزيد; رویکرد اصلی مبارزه با اعتیاد عنوان و تاکید کرد: مبارزه با مواد مخدر متعادل است مادامخدر در بخش‌های کاکش با کری‌ها، پیشگیری از اعتیاد، درمان و توانمندسازی و تامین اجتماعی بهبودی باید مورد توجه قرار گیرد.

مومنی افزود: در دهه های گذشته مبارزه با مواد مخدر مبتنی بر رویکرد مقابله ای بود و کمتر به سایر بخش ها توجه می شد، امروز در بحث پیشگیری از اعتیاد و درمان و توانمندسازی بهبود یافته ها عقب مانده است. از طریق اجرای پروژه، زندگی ردیابی می شود.

وی نقش ایران را در مقابله با قاچاق مواد مخدر و روانگردان مهم ارزیابی کرد و گفت: کشور همسایه افغانستان به عنوان یکی از بزرگترین تولیدکنندگان مواد مخدر سنتی و صنعتی صرفا برای جلوگیری از قاچاق انرژی و هزینه های زیادی را به همراه داشته است. مادامخدر شود و تقدیم کرب به 4 هزاز شهدا و بیشت 12 هزاز جانباز مید تال۔ جهومری اسلامی ایران در آن کھے است که از این میبرد.

در دفتر دبیرخانه، مصرف مواد مخدر برای نگهداری و درمان اعتیاد در کشور یکی است حروت عنوان و بیان کرد: باید به سمت راست و سویی حماک کنیم.

मुम्मिनी رضا داد: دارو بوپره‌نورفين در مراکز تحت نظارت سازمان زندان ها برای حدود 15 هزار نفر به صورت آزمایشی تجویز شد که نتایج خوبی از جمله کاهش 80 درصدی اشتها به مصرف مواد و کاهش 70 درصدی رفتارهای پرخطر را به همراه داشت. در این راستا، این رویکرد درمانی، بازتوانی و صیانت به یکم اصل محمول، سرلوحه دراش درمان درام در کیشور در کیشور کارگر است.

وی در کرید; قانون به روز شده پیشگیری و مقابله موثر با مواد مخدر و روانگردان به عنوان مهمترین چالش تغییر قوانین متناسب با تحولات اجتماعی کشور و وجود قانون مناسب برای بحث مبانی مالی عنوان و تصریح شد. قاچاقچیان مهم است.

وزیر امور خارجه با بیان اینکه در حال حاضر باید تمام ابزارهای مقابله، قضایی و… منحرف شود تا ثابت شود که اموال قاچاقچی که جامعه را به شدت تهدید کرده است، ناشی از جرم است، گفت: در حالی که قاچاقچی باید ثابت کند که اموال او راه مشرقة کسب شده است.

मुमीनी बह नक्ष تقنيني، مرکز نظارت و تصمیم گیری شورای پژوهشی مبتنی بر دانش و پژوهش اشاره کرد و همکاری این مرکز در امر مبارزه با مواد مخدر را عنوان دیرینه ای به خود اختصاص داد و بیان کرد که بر اساس دانش، پژوهش و اثربخشی همکاری مرکز تحقیقات، مبارزه با مادامخدر، بهتر از گذشته هدفمند و هوشمندانه بود و فصل جدیدی برای تصویب اعتبارات هدفمند و نظارت در شورا آغاز شد.

همچنین دکتر بابک رئیس مرکز پژوهش های مجلس در این جلسه با بیان اینکه مرکز پژوهش ها مختص مجلس نیست بلکه مختص نظام سرمایه است، گفت: این مرکز مختص مجلس است. ما هستیم و کلیه موسسات مبتنی بر پژوهش، علم و پژوهش، مشاوره.

وی در ادامه به تعامل سازنده پژوهشگاه با سایر قوا و نهادها اشاره کرد و 13 هزار و 500 گزارش در حوزه های مختلف دولتی و اداری کشور برای قانون گذاری مناسب ارائه کرد و گفت: زمینه های همکاری شورا و دولت است. قوه جدایه از ترقیم کرکنگ کرک است

رئیس مرکز پژوهش های مجلس به رویکرد جدید مرکز پژوهش های مجلس و تعامل با نخبگان و شرکت های دانش بنیان اشاره کرد. و گفت: ایده های خلاقانه و نوآورانه در قالب رویدادهای این مرکز احصاء و بنا به تشخیص مسئولین در تمامی نقاط کشور مستقر می باشد.

نگهداری در کردا، کردی کردی کردی کرد کرد محمول کرد

قلمني است; در پایان این جلسه تفاهم نامه ای بین رئیس پژوهشگاه و دبیر ورزشگاه در خصوص اعتیاد به مواد مخدر منعقد شد. امبادله شد و بر براسین آیین نامه; همکاری در تهیه و ویرایش من می نویسم پرها و لوایح تقنيني و نظارت بر گزارش ها در قالب کمیته های تخصصی دوجانبه، ایجاد و تقویت هماهنگی برای درک بهتر مسائل و چالش های حوزه مبارزه با مواد مخدر و ارائه اسناد و اطلاعات تخصصی مورد نیاز اعضای شورای اسلامی، به اشتراک گذاری داده ها، اطلاعات، اسناد و مدارک موجود و سازمانی موجود. و ظرفیت های تخصصی بین طرفین به استثنای اصول محرمگی تشکیلاتی و برگزاری مشترک رویدادهای علمی و تخصصی لازم در سطوح مختلف (کنفرانس، سمینار، نشست و …)

همچنین در این نشست، دکتر تهمینه بحری، رئیس پژوهش و معارف اسلامی و دکتر محمد ترحمی، رئیس امور حقوقی مرکز کنترل مواد مخدر و همچنین دکتر هادی افراسیابی، مشاور ارشد و دکتر کرمانی مدیر گروه مواد مخدر مرکز پژوهش های شورای اسلامی نیز نظرات کارشناسی خود را در این خصوص ارائه کردند.

دکمه بازگشت به بالا