اخبار استانی

قیمت رب گوجه فرنگی در انتظار کاهش!

به گزارش اخبار استانی از اصفهان، نوسان قیمت محصولات صنایع غذایی موضوعی است که مورد توجه همه اقشار جامعه قرار گرفته و به طور مستقیم زندگی مردم را تحت تاثیر قرار داده است. شاهدة است.

عوامل مختلفی مانند قیمت گوجه فرنگی، هزینه های فرآیند تولید، بسته بندی و حمل و نقل و قیمت بسته بندی از عوامل اصلی تعیین کننده قیمت این محصول غذایی هستند. با کاهش قیمت گوجه فرنگی، قیمت گوجه فرنگی کاهش یافت. مسئولان و فعالان صنایع غذایی در این زمینه نظرات مختلفی را بیان کرده اند.

کنترل و نظارت برای کاهش قیمت ها صحیح است

محمدصادق ریاحی، نایب رئیس اتحادیه میادین میوه و تره بار اصفهان از کاهش قیمت گوجه فرنگی در دو هفته اخیر خبر داد و گفت: کاهش قیمت گوجه فرنگی بستگی به شرایط آب و هوایی دارد، اگر شاهد کاهش قیمت باشیم. سیل دوباره قطعا دوباره با مشکل مواجه خواهیم شد اما اگر این رفتار طبیعی باشد قیمت گوجه فرنگی تغییر نمی کند.

وی افزود: با کاهش قیمت گوجه فرنگی باید قیمت گوجه فرنگی نیز کاهش یابد، با کاهش قیمت گوجه فرنگی کارخانه های تولید گوجه فرنگی باید در قیمت خود تجدید نظر کنند اما متاسفانه این کار را انجام نمی دهند و برخی نیروی کار را افزایش می دهند. هزینه ها، مواد اولیه مانند قوطی لاستیک و … نشان می دهند.

نائب رئیس انجمن میادین میوه و تره بار اصفهان گفت: کارخانه های تولید کننده سس گوجه فرنگی زمانی اقدام به خرید گوجه فرنگی از بازار می کنند که قیمت این محصول در کف بازار است. سماع بر آیین درکتی نیست.

وی افزود: قیمت گوجه فرنگی باید محاسبه شود و با آنالیز قیمتی تولید این محصول، میانگین خرید گوجه فرنگی در نظر گرفته شود و قیمت گوجه فرنگی با قیمت گوجه کاهش یابد.

رب توجه فرنجي در اينتره روش نيست

محمدرضا امین الرعایا، رئیس اتحادیه اغذیه فروشان اصفهان نیز در رابطه با افزایش قیمت سس گوجه فرنگی گفت: قیمت جعبه 800 گرمی رب گوجه فرنگی بین 35 تا 37 هزار تومان بود. اما الان 44 هزار تومان شده است.

وی با بیان اینکه فکر نمی کنم قیمت مواد اولیه لازم برای تولید سس گوجه فرنگی تغییر کرده باشد، ادامه داد: این افزایش قیمت به دلیل افزایش تقاضا نیست، بلکه به دلیل افزایش دستمزد و حقوق کاهش قیمت همچنین به تصمیمی که سازمان برای حمایت از مصرف کننده می گیرد بستگی دارد.

46

دکمه بازگشت به بالا