اخبار استانی

لایروبی “کارون” به درد نمی‌خورد / وجود ۲ هزار پروژه نیمه تمام در اهواز

اخبار استانی/ خوزستان دبیر اول شهر اهواز با بیان اینکه کاری که به عنوان رودخانه لایروبی کارون در حال انجام است، نتیجه‌ای ندارد و به شورا هم نمی‌خورد، گفت: چرا حق‌آبه رودخانه کارون نمی‌شود؟ باید حق‌آبه کارون را مطالبه کرد تا مانند اصفهان و شهرهای دیگری که حق‌آبه ما را هم حق‌آمیز کند.

حمید دغاغله در نشست خبری هیأت رئیسه شورای شهر اهواز که شامگاه یکشنبه (29 خردادماه) برگزار شد، با اشاره به معرفی زیباسازی سواحل رودخانه کارون اظهار کرد: طرح زیباسازی سواحل کارون در دست است اما مطمئناً این است که رودخانه کارون در محدوده و حریم اهواز زیر نظر سازمان آب و برق خوزستان است و اگر در جایی به جزیی که دل‌شان می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ پارکی‌ساز پارکی به راحتی آن را خراب کند.

به گزارش اخبار استانی، وی افزود: در مسیر پل پنجم به سمت گلستان پارکی برای احداث کودکان اما یک شب ت.

دغاغله گفت: آقایان که مسئول حریم و محدوده رودخانه کارون هستند، چرا جلوی ساخت و سازهای غیرمجازی که در محدوده و حریم کارون در حال انجام است را نمی‌گیرند اما پارکی که برای کودکان ساخته می‌شود یا خدمات بهداشتی را تخریب می‌کنند؟

دبیر اول شورای شهر اهواز با بیان اینکه محدوده شهر اهواز را نهادهای غیرمرتبط، از شهر جدا کرده، گفت: مدیریت یکپارچه شهر زمانی انجام می شود که اعضا، رسانه ها و مردم مطالب واحد داشته باشند.

وی بیان کرد: لهای بی‌هویتی که روی رودخانه کارون ساخته می‌شود و با نماد اسلامی و فرهنگی اهواد تط

دغاغله با بیان اینکه کاری که به عنوان رودخانه لایروبی کارون در حال انجام است نتیجه‌ای ندارد و به درد هم نمی‌خورد، گفت: چرا حق‌آبه رودخانه کارون نمی‌شود؟ باید حق‌آبه کارون را مطالبه کرد تا مانند اصفهان و شهرهای دیگری که حق‌آبه ما را هم حق‌آمیز کند.

وی افزود: در حال حاضر در اهواز از ۲۳ نقطه وارد رودخانه کارون می‌شود. یا از این آب می‌توانم بهره‌برداری کنم؟

دبیر اول شورای شهر اهواز در وضعیت ویژه ساختمان‌های نایمن مشخص کرد: تعداد ساختمان‌های نایمن در برخی از این ساختمان‌ها دارای برخی از زیر نظر نظام مهندسی و ساخت‌وساز ساختمان‌ها هستند، برخی توسط ارگان‌های دولتی احداث می‌شوند و برخی از ساختمان‌ها نیز توسط ارگان‌های شهر ایجاد می‌شوند، اما این ساختمان‌ها از کجا پروانه ساخته می‌شوند و امنیت این ساختمان‌ها را چه کسی تامین می‌کند. رده است؟

وی بیان کرد: آیا می‌توانیم داخل نهادهای نظامی داخلی باشیم؟ را بام و کوه‌های اهواز در دست ارگان‌های نظامی و محل تفرجگاه‌های شهری محلی هستند؟ زیرا نیروهای نظامی حاضر به تحویل دادن این اماکن حاضر.

دغاغله با بیان اینکه بر اساس قانون گفته شده است که هر ساختمان قابل استفاده با عنوان پزشکی را، عنوان کرد: وضعیت یک سری ساختمان‌ها به دلیل قوانین ناکارآمد شهری به گونه‌هایی است که برخی از ساختمان‌ها، مسکونی ساخته‌شده‌اند اما اکنون کاربردی پزشکی دارند. یا این ساختمان تحمل این همه جمعیت را دارد؟ نین ساختمانی از نظر ما نایمن است.

وی افزود: این ساختمان‌های ناایمن‌های ترافیکی شدید شهر اهواز ایجاد و هزاران میلیارد تومان می‌شوند

دبیر اول شورای شهر اهواز با اشاره به شهرداری نسبت به حفاری مطالب بیان کرد: با وجود اینکه مردم این منطقه هستند که چشمه‌های جوشان درب منازل‌شان از بین برود است و باید مجوز حفاری داده شود اما به این دلیل است که ترمیم نوار حفاری به راحتی انجام نمی‌شود. اجازه نداده‌ایم همه جای اهواز را حفاری کنند.

دغاغله گفت: حدود 2 هزار پروژه نیمه تمام در اهواز وجود دارد بنابراین پروژه کلنگ‌زنی نشده و هد اکنون خواسته اکثر مردم آسفالت معابر است که در بسیاری از محلات انجام شده است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا