اخبار استانی

ماموریت ما احیای اخلاق و جوانمردی در جامعه است

اخبار استانی/ زنجان معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان گفت: وظیفه و کار ما این است که نام، یاد و مفهوم فتوت و جوانمردی را اول در ورزش، سپس در سطح کلان جامعه زنده نگه داریم.

سینا کلهر شامگاه دیروز (28 تیرماه) در اولین جشنواره رسم جوانمردی، اظهار کرد: زنده نگاه داشتن و احیای اخلاق و فتوت، جوانمردی در جامعه ماموریت و وظیفه اصلی ما است که در این راستا مراسم اینچنینی می‌تواند نقطه عطفی را شناسایی کند و قدردانی کند. الگوهای ورزشی در جوانمردی، فتوت و اخلاقمداری باشد.

وی با تاکید بر این که ورزشکاران حفظ روحیه جوانمردی و فتوت را در میادین ورزشی جدی در ورزش، افزودن: جوانمرد دین ریشه داشته و آموزه‌های مذهبی ما توصیه‌های جوانمردی زیادی دارد.

کلهر با تاکید بر اینکه روحیه جوانمردی را باید در جامعه نشر بیان کرد، بیان کرد: از جمله این ذخایر معنوی و فرهنگی ایران و اسلام است. چرا که جوانمردی و فتوت در اخلاق و آیین ائمه‌اطهار (ع) و اسلام بوده و باید شرط اول ورزشکار بودن باشد.

وی با اشاره به حمایت و استمرار برگزاری این جشنواره، ادامه داد: ورزشکاران زحمات زیادی برای کسب قهرمانی و مدال در عرصه‌های مختلف متحمل می‌شوند که برای ما و برای جامعه ارزشمند است. کسب مدال و درخشش در مسابقات المپیک کار ساده‌ای نیست اما باید بدانیم مدال و قهرمانی همه چیز نیست و گام نهایی و هدف والا، رعایت جوانمردی و اخلاق‌مداری است.

معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان با بیان اینکه نباید جوانمردی و فتوت را تنها در ورزش جست‌وجو کنیم، کرد: در روابط اجتماعی و در مقابل مردم چقدر انصاف و جوانمردی را رعایت می‌کنیم؟ ایت نهایی این است که این فرهنگ دیرینه در جریان جریان دارد. در بازار، در اقتصاد، در شروع قضاوت و در نهایت در جامعه شاهد فتوت، همت و بخشش باشیم.

ماموریت ما احیای اخلاق و جوانمردی در جامعه است

وی با اشاره به فرهنگ غنی ایرانی – اسلامی، افرادی را که نقاط و وجهه های مثبت و قوت را به جای ایرادات میبیند، ارزشمند خواند و تصریح کرد: در روابط جز به جز، در رابطه خانواده با فرزندان و بالعکس، خرید و فروش، خرید و فروش ، رعایت انصاف و جوانمردی را می توان دید و آغاز کرد. که کاسبی سود کم را می دهد یا آن شهروندی که به محیطزیست آسیب نرساند و یا انسانی را مورد قضاوت ناعادلانه قرار ندهد، نمونه هایی از یک انسان والا، قابل قدردانی و الگویی در فتوت است.

این مسئول با بیان اینکه فتوت در فرهنگ زنده می شود، تشریح کرد: از خود سئوال کنیم چقدر اهل تواضع. قدر در زمانی که حق با ما است از خود گذشت می‌کنیم و آیا قدم کوچکی در صیانت از فرهنگ جوانمردی بردم.

کلهر با بیان اینکه جوانمردی نباید تنها باشد، گفت: ما این موضوع را از ورزش آغاز کردیم تا در زندگی و جریان جامعه ایجاد شود، باید در این حوزه تلاش کنیم تا تاریخ حافظ و فرهنگ غنی ایرانی و اسلامی باشیم. کرا که جوانمردی با تار و پود اسلام و فرهنگ آمیخته شده است.

ماموریت ما احیای اخلاق و جوانمردی در جامعه است

ماموریت ما احیای اخلاق و جوانمردی در جامعه است

ماموریت ما احیای اخلاق و جوانمردی در جامعه است

ماموریت ما احیای اخلاق و جوانمردی در جامعه است

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا