عمومی

مجوز حضور بانوان در بازی‌های لیگ‌برتر چطور صادر شد؟

اولین حضور بانوان در دیدارهای لیگ برتر فوتبال در بازی استقلال و خانم کرمان کلید خورد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری ورزشی آنا، حضور بانوان در بازی های لیگ برتر فوتبال در بازی استقلال و خانم کرمان در آستانه شکسته شدن است و امروز پنجشنبه بانوان در ورزشگاه حضور خواهند داشت. برای تماشای بازی تیم محبوبشان.

در ابتدا 2 هزار بلیت برای بانوان در نظر گرفته شده بود که بعداً به 500 بلیت کاهش یافت.

حضور بانوان در ورزشگاه یکی از الزامات فیفا است و چند سالی است که مسئولان فیفا در دیدارهای خود با فدراسیون روسیه بر این موضوع تاکید دارند. البته مسئولان این ورزش در کشور ساخته نشدند و زنانی که نگذاشتند دستگاه های نظارتی به ورزشگاه ها اعلام شوند.

البته اعلام فیفا و هشدارهای کنفدراسیون فوتبال آسیا باعث شد که بانوان کیشور پس از 40 سال برای اولین بار در بازی تیم ملی ایران مقابل تیم ملی کامبوج در مسابقات انتخابی جام جهانی 2022 قطر به ورزشگاه. در بازی کودر 5 هزار نفر بلیت به بانوان شد فرکته. علاوه بر آن در ایران و عراق بانوان نیز توانستند در ورزشگاه آزادی حضور پیدا کنند.

دیدار تیم ملی ایران مقابل لبنان در ورزشگاه امام رضا (ع) یکی از اتفاقات تلخ بانوان ایرانی بود چرا که از حضور آنها در ورزشگاه ممانعت به عمل آمد و نمایندگان مجلس پس از بررسی این موضوع اعلام کردند هماهنگی و مدیریت برخی دستگاه ها علت این حادثه بوده است.

اتفاقا خانم ها تجربه حضور در ورزشگاه ها برای تماشای جام جهانی و قهرمانی آسیا را داشته اند اما برای بازی های لیگ اجازه تماشای بازی های تیم های مورد علاقه خود و دیدن روز استقلال را نداشتند.

تحمیدات این بری هوزر بنوان در استرکتگاه ازادی

احمد مددی مدیر مجموعه ورزشی آزادی گفت: اولین تجربه حضور بانوان را در بازی تیم ملی ایران مقابل تیم های کامبوج و عراق داشتیم. به هر حال تحمیدات به درشتی اندیشیده شده است و امائی به همیست نها این بازی می شود.

وی گفت: بلیت فروشی انجام شده و تعداد بلیت ها به 500 عدد رسیده است و منطقه غرب ورزشگاه آزادی برای بانوان پیش بینی شده است.

وی در مورد اینکه طبقه بالای ورزشگاه آزادی مختص بانوان است، گفت: خیر، بانوان در طبقه پایین ورزشگاه آزادی نشسته اند.

زنان حق بازدید از ورزشگاه را دارند

ستار حمدانی پیشکوت فوتکل کا کریں بازی استقلاد و مس کرمان گفت: به نظر من بانوان باید در ورزشگاه حضور داشته باشند اما باید زیرساخت ها فراهم شود تا بانوان با آرامش بازی تیم مورد علاقه خود را در ورزشگاه تماشا کنند و از امکانات ورزشگاه استفاده کنند. استادیوم از آنها استفاده کنید زنان نیز حق دارند از هیجان فوتبال در استادیوم لذت ببرند.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا