اخبار استانی

مدیرعامل پتروشیمی کارون:طرح استراتژیک هایکو در موعد مقرر به بهره‌برداری خواهد رسید

مدیر پتروشیمی کارون پس از بازدید از این پروژه گفت: بر اساس جزئیات ارائه شده در برنامه های مدیریتی شرکت، برنامه مدیریتی شرکت (MC) و تیم پیمانکار تقریباً 80 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

به گزارش خبرگزاری اخبار استانی به نقل از روابط عمومی پتروشیمی، علیرضا صدیقی زاده ضمن ابراز کاندیداتوری برای تکمیل این پروژه، گفت: اگرچه تیم مجری این پروژه از وجود تنگناها و مشکلاتی در پروژه خبر داده است. تامین کالا در برخی قسمت ها اما با توجه به جناب آقای مهندس علی عسکری مدیر محترم گروه صنعت پتروشیمی خلیج فارس مبنی بر تکمیل در محل این پروژه در نیمه اول سال آینده، ما تمام تلاش خود را برای رفع مشکلات و عدم ایجاد وقفه قابل توجه در بهره برداری از این پروژه انجام خواهیم داد.وی افزود: تامین تجهیزات از خارج از کشور مشکلی نداشته و تمامی تجهیزات برای پروژه خارجی یا خریداری شده یا تحویل داده شده است. آنها در مرحله ورود به محل پروژه هستند، اما با توجه به اینکه حدود 75 درصد تجهیزات مورد استفاده در این پروژه از داخل کشور تامین شده است و شرکت های ساختمانی داخلی در تامین برخی مواد اولیه با مشکل مواجه هستند که این امر باعث شده است تاخیر جزئی در اجرای پروژه اهند شد و پاک هیکو به موسیق به کیں ریست

مدیر پتروشیمی کارون ضمن اشاره به افزایش تولید به 100 درصد ظرفیت این شرکت، تصریح کرد: در کشور به دلیل انحصار تولید ایزوسیانات و نیاز به تولید بیشتر MDI، بر اساس این طراحی، وجود دارد. همچنین 40 درصد افزایش ظرفیت دارد.”

صدیقی زاده در پایان با اشاره به رقابت تنگاتنگ سعودی ها با کارون به عنوان تنها رقیب جدی این شرکت، خاطرنشان کرد: پتروشیمی کارون با کمک آنها ظرفیت تولید خود را افزایش داده است و علاوه بر این، اگر شرکت درگیر شود. فروش مواد اولیه MDI و TDI ما با آنها رقابت خواهیم کرد، زیرا با ایجاد تنوع در تولید محصولات، زمین بازی را برای آنها تغییر خواهیم داد و با آنها رقابت خواهیم کرد.

دکمه بازگشت به بالا