عمومی

مراقب گفت‌وگوهایتان در بازی‌های آنلاین باشید

رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری در فضای گفتگوی آنلاین به پلیس درباره کلاهبرداری از شهروندان هشدار داد.

سرهینگ علی محمد رجبی در گفتگو با اخبار استانی وی با اشاره به گرایش برخی از کاربران فضاهای مجازی و گوشی های هوشمند به انجام بازی های آنلاین و گروهی، گفت: افرادی که قصد انجام این گونه بازی ها را دارند مراقب باشند تا از احتمال سوء استفاده از اطلاعات شخصی و کلاهبرداری جلوگیری شود.

وی ضمن بیان اینکه علاقه مندان به انجام بازی های آنلاین به دنبال سوء استفاده از کاربران به خصوص کاربران جوان هستند، گفت: لازم است افرادی که این گونه بازی ها را انجام می دهند به اطلاعات و ویژگی های خود توجه داشته باشند بیایید این بازی ها را در اختیار دیگران قرار دهیم. فضای گفتگو در این صورت مواردی مانند اطلاعات هویتی، محل سکونت، شماره تلفن همراه و … می تواند فرصت سوء استفاده افراد ذی نفع را فراهم کند.

رجبی ادامه داد: همچنین کاربران این بازی ها باید توجه داشته باشند که تحت هیچ شرایطی با افرادی که با این محیط آشنا هستند قرار ملاقات نگذارند. گاهی افراد علاقه مند خود را با هویت شخص دیگری معرفی می کنند و با حضور حضوری ممکن است پیشقدم اخاذی، سرقت و … از کاربران شوند.

رئیس مرکز کشف و پیشگیری از جرائم سایبری فتای فراجا ادامه داد: روش سودجویی افراد دیگر در این فضا این است که از کاربران دیگر برای نصب نرم افزار درخواست کنند، کاربران باید توجه داشته باشند که اگر فردی آنها را تشویق به نصب نرم افزار تحت عنوان any pretext از انان کے کے بر روی روی لیکی کینکندند، از آن کار کندند، کرده است.

وی همچنین با بیان اینکه برخی از افراد در این فضا از سایر بازیکنان می خواهند برای تشکیل گروه در پیام رسان های دیگر و یا دنبال کردن آنها در شبکه های اجتماعی اقدام کنند و اظهار داشت: کاربران به هیچ عنوان با این درخواست ها موافقت نکنند زیرا امکان سوء استفاده وجود دارد. از تصاویر و اطلاعات خصوصی

هشدارهای بیشتر از محل:

کلاهبردی در بوستور بولکیه جدید آلینکرینی

هشدار پلیس فتا کراهه کے کے کے متاورسی

هشدار پلیس فتا کارک پایمکهای برک کے

رجبی افزود: برخی افراد دیگر نیز در چت روم های این بازی های آنلاین ادعاهایی مانند فروش ترفندهای بازی، ارتقا اکانت و … را مطرح می کنند که در این خصوص کاربران نیز باید توجه داشته باشند که تحت عنوان کلاهبرداری و کلاهبرداری از چنین ادعاهایی رنجیده اند. پرداخت نکنید از این افراد دوری کنید.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا