اخبار استانی

مردان بالای ۴۰ سال حتما سرکه بخورند!

مردان بالای 40 سال

محققان با مطالعه غذاهای ژاپنی دریافتند که مصرف منظم و منظم سرکه به مردان بالای 40 سال کمک می کند تا فشار خون خود را کنترل کنند و سلامت خود را حفظ کنند.

به اخبار استانی اخبار استانی; अधिक्षा अध्या भी जीदी बर है।। دانشمندان دانشگاه اوزاکا گزارش دادند که مصرف منظم سونومونو، یکی از غذاهای ژاپنی که با سرکه تهیه می شود، با کاهش فشار خون در مردان بالای چهل سال مرتبط است.

تحقیقات قبلی نشان داده است افرادی که روزانه 30 میلی لیتر سرکه می نوشند فشار خون پایین تری دارند. با این حال، افراد مورد مطالعه در پروژه تحقیقاتی قبلی نیز وزن قابل توجهی را از دست دادند، که ممکن است پایین بودن فشار خون ذکر شده را توضیح دهد.

فواید سرکه در یک رژیم غذایی سالم به خوبی شناخته شده است، اما می توان از آن برای فواید بیشتر نیز استفاده کرد. محققان در این پروژه تحقیقاتی جدید نمی خواستند شرکت کنندگان چیزی را تغییر دهند.

محققان اعلام کردند: مطالعه سونومونو غذای ژاپنی فرصت بی نظیری را برای تکمیل پروژه ای برای مشاهده یا ارزیابی اینکه آیا مصرف سرکه در چارچوب یک رژیم غذایی عادی با نوسانات فشار خون مرتبط است یا خیر، فراهم کرد. سونومونو یک غذای بسیار رایج در ژاپن است که معمولاً توسط نسل های قدیمی تر مصرف می شود. سوپرمارکت های ژاپنی طیف گسترده ای از بسته های آماده را ارائه می دهند.

در این پروژه تحقیقاتی، محققان 1498 مرد و زن بالای 40 سال را که قبلا از نظر فشار خون بالا یا سایر مشکلات سلامت غربالگری شده بودند، انتخاب کردند. در این گروه 746 نفر از نظر فشار خون مورد آزمایش قرار گرفتند و بر اساس دستورالعمل انجمن ژاپن در دسته فشار خون بالا قرار گرفتند. همان شرکت کنندگان سپس یک نظرسنجی رژیمی را تکمیل کردند که به شدت بر مصرف غذاهای مبتنی بر سرکه مانند سونومونو متمرکز بود.

سرکه به طور کلی در رژیم های غذایی مختلف استفاده می شود و افراد معمولا از خوردن آن به تنهایی اجتناب می کنند. اما غذای ژاپنی سونومونو که سرکه بخش واقعی آن است می تواند به مردان در کنترل فشار خون کمک کند.

هنگامی که محققان تمام داده های جمع آوری شده را ارزیابی کردند، متوجه الگویی شدند. پروفسور هیرواکی کانوشی خاطرنشان می کند: «مردانی که معمولاً سونومونو نمی خورند، فشار خون بسیار بالاتری دارند، حتی اگر وزن و شاخص توده بدنی (BMI) آنها با کسانی که این رژیم غذایی را مصرف می کنند یکسان باشد. ما معتقدیم که سرکه می تواند رشد میکروبیوتای خوب روده را افزایش دهد، اما برای تایید این موضوع به مطالعات بیشتری نیاز داریم.

مصرف حداقل یک بار در ماه سدیم با فشار خون پایین در مردان مرتبط است. این امر حتی پس از اینکه محققان چندین فاکتور دیگر از جمله شاخص توده بدن، سن، سابقه مصرف سیگار و عادات مصرف سدیم/پتاسیم/الکل را در نظر گرفتند نیز صادق بود.

پروفسور کانوشی گفت که ما از اینکه سرکه چگونه باعث فشار خون و سلامتی می شود راضی نیستیم. علاوه بر این، افزایش مصرف سرکه منجر به بهبود فشار خواهد شد. همه ما می دانیم که رژیم غذایی یکی از ساده ترین راه ها برای ایجاد تغییرات است. دوست دارم همه بدانند که حتی خوابیدن گهگاهی می تواند باعث اختلاف فشار خون شود.

شرح کامل این تحقیق و نتایج آن در آخرین شماره مجله هلیون منتشر شده است.

دکمه بازگشت به بالا