اخبار استانی

مردم برخورد جدی با عاملان تیراندازی‌ها را می‌خواهند

اخبار استانی / کرمانشاه رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه از برخورد با عاملان تیراندازی به عنوان یک مطالب عمومی یاد کرد و گفت: دستگاه قضایی این مطالب عمومی را اجرا می کند.

پرویز توسلی زاده در چهارمین نشست مشترک دادگستری-انتظامی استان کرمانشاه به منظور برخورد قاطع با مجرمین حرفهای و جرایم خشن و تیراندازی، اظهار کرد: موضوع تیراندازی ها در استان به مسائلی که نگران کننده هستند، تبدیل می شوند و این مطالب را بیشتر از همه ایجاد کرده اند که با عاملان آنها سخت ، قاطعانه و بدون گذشت برخورد شود.

وی با بیان اینکه با چنین مجرمانی از مدت ها پیش به صورت جدی توسط پلیس و دستگاه قضایی صادر شده است، افزود: در این راستا ممکن است گرفته شود و اکثر عاملان تیراندازی هم در سریع ترین زمان ممکن صورت گرفته و به سزای عمل خود رسیده اند. و از این پس هم فضای جامعه برای آنها ناامن تر از قبل خواهد شد.

توسلی زاده تصریح کرد: لازم است برای کنترل جرایمی مانند تیراندازی به آن سرشاخه های که قاچاقچی هستند. افرادی که با وارد کردن اسلحه به جامعه ناامنی را ترویج می کنند و باعث می شوند مجرمان، اراذل و اوباش و دیگر افراد با هر نیت و هدفی اقدام به تیراندازی و ایجاد ناامنی کنند.

کل دادگستری کرمانشاه ادامه داد: باید تصمیم خود را روی رئیس مکان های مختلف خیز و محل هایی که بیشترین تعداد تیراندازی ها را بگذرانید و به صورت نمونه در این مناطق، طرح های کنترل خودرویی و ایست و بازرسی وسایل نقلیه خودرویی توسط پلیس با جدیت بیشتر به مرحله انجام شود. اجرا درآید و در این راستا دستگاه قضائی نیز حمایت های لازم را به عمل می آورد.

وی با بیان اینکه هرچه دستگیری ها بیشتر و مجازات ها شدیدتر است احتمال وقوع جرائم مشابه کاهش یافتن، در نظر گرفتن آنها کرد: این افراد باید بدانند از نگاه تیزبین دستگاه قضائی و پلیس در امان نبوده و دیر یا زود دستگیر و به سزای عمل خود خواهند رسید. .

توسلی زاده کرد: امنیت شهر و جامعه و مردم موضوع ساده ای نیست که به راحتی از کنار آن عبور کی. امروز هم دستگاه قضایی و هم پلیس همه توان خود را به کار گرفته اند تا با هر نوع جرمی که امنیت روانی شهروندان را با اخلال روبرو می کند می کند قاطعانه برخورد کنند و اجازه دهند به مجرمان را ندهند.

وی افزود: لازم است مدیریت اختلافات را به صورت فراگیر و جدی دنبال کنیم و همچنین پلیس به صورت مستمر، محسوس و فراگیر در سطح استان حضور میدانی داشته باشد و این اختیار را دارد که از منازل و خودروهای مشکوک بازرسی کند.

رئیس کل دادگستری استان یادآور شد: معاونت اجتماعی فرماندهی مدیریت استان نیز پیوست فرهنگی و پیشگیرانه ای را ضمیمه پرونده های وارد کرده و با ارائه مشاوره های لازم برای اجرای جرائم مشابه جلوگیری کند.

توسلی زاده در پایان سخنان خود از تلاش شبانه روزی پلیس کرمانشاه در برخورد با جرائم خشن و اراذل و اوباش قدردانی کرد و گفت: دستگاه قضائی همیشه مدافع و پشتیبان پلیس بوده و این حمایت ها را برای مقابله با جدی تر با جرائم خشن مانند تیراندازی ها انجام داده است. ادامه می دهد.

در ادامه جلسه، مقامات ارشد قضایی و مدیریت استان به ارائه دیدگاه‌های خود پرداختند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا