عمومی

مروری بر پنج جمله جنجالی و بدموقع مهدی طارمی

به نظر می رسید سرمربی تیم ملی حرف بدی نزد، طارمی ترجیح داد دوباره اختلافات با او را فاش کند. اما ای کاش در اواسط مسابقات مقدماتی جام جهانی چنین بحث و دشمنی بی موردی رخ نمی داد. اما این اولین بار نیست که طارمی با اظهارنظرهای اشتباه، نادرست یا حداقل نامناسب و به موقع جنجال به پا می کند.

به گزارش روزنامه اخبار استانی هموطن او نوشت: “انتشار توئیت عجیب و نابهنگام مهدی طارمی بحث عجیبی را در محیط فوتبال ایران برانگیخت. مهاجم ایرانی به مصاحبه اخیر با دراگان اسکوچیچ در مورد ضعف تاکتیکی بازیکنان ایران واکنش منفی نشان داد. طارمیک ترجیح داد اختلافات با این بهانه، اما ترجیح می دهم در بحبوحه رقابت های مقدماتی جام جهانی جنجال و دشمنی بی مورد نداشته باشم، اما این اولین بار نیست که طارمیک با کامنت های بد، اشتباه یا حداقل نامناسب و بی موقع جنجال به پا می کند. در حال انجام.

من از پرسپولیس بزرگترم

بعدها خیلی از این عبارت انتقاد کردند و هنوز هم برای تمسخر طارمی زیاد از آن استفاده می کنند. موضوع مربوط به لیگ پانزدهم است. زمانی که بازیکنان پرسپولیس علیه مشکلات اقتصادی دست به اعتصاب زدند. خبرنگاران برای شکایت به تمرین رفتند اما مهدی طارمی مانع این کار شد. نمایندگان رسانه ها اعتراض کردند و گفتند که بزرگان باشگاه باید در این مورد نظر خود را بدهند اما طارمیک گفت: من بزرگترین بازیکن تیمم هستم. با این حال فصل دوم او در پرسپولیس رو به پایان بود و دیری نگذشت که به شهرت رسید. چند روز بعد طارمی اتهام چنین حکمی را تکذیب کرد اما دیگر دیر شده بود.

حاجی به عشقت برمیگردم

مهدی طارمی درگیر بزرگترین پرونده قضایی ۲۰ سال اخیر پرسپولیس بود. جایی که ناگهان ریزه پ اسپور وارد ترکیه شد و سپس غیرقانونی به پرسپولیس بازگشت. طارمیک خیلی به قرمزها لطمه زد اما خیلی ها فکر می کردند او به خاطر عشق به این تیم به ایران برگشته است و به همین دلیل کمتر او را مقصر می دانستند. این وضعیت ادامه داشت تا اینکه مشخص شد طارمی با وعده دریافت مبالغ هنگفت به پرسپولیس بازگشته است. حسین فایل مصاحبه خصوصی با این بازیکن هدایت را منتشر کرد که بدترین جمله طارمی این بود: حاجی به عشقت برمی گردم. اگرچه رفتار هدایت برای افشای مصاحبه خصوصی بسیار زشت و غیراخلاقی بود، اما این ماجرا و توانایی طارمی در مذاکره برای پول بیشتر نشان داد که عشقی به باشگاه وجود ندارد. قلعه همراه با این رکورد تأثیر عمیقی بر پایگاه اجتماعی طارمی گذاشت.

شاید کارهای خیریه در کار است

این بدترین و معروف ترین جمله ای است که مهدی طارمی در تمام عمرش می توانست بگوید. اظهارات وی در واکنش به اقدامات انضباطی فیفا علیه پرسپولیس بود. جایی که او را حذف کردند و پنجره های نقل و انتقالات را در پرسپولیس بستند. البته هیچ فایده ای در این داستان وجود نداشت و اشتباهات طارمی و مسئولان باشگاه در آن زمان مشکلاتی را برای پرسپولیس ایجاد کرد. طارمی با این اظهار نظر خشم مردم را برانگیخت. درست یا غلط ، بسیاری هنوز معتقدند که اگر پرسپولیس در آن زمان حق مسابقه داشت ، در فینال لیگ قهرمانان مقابل کاشیما شکست می خورد و قهرمان جام ملت های آسیا می شد.

این نسل را کوروش خلق کرد

واکنش ایران به مرحله پیش از جام جهانی مهدی طارمی نیز قابل بحث بود. این تیم کار فوق العاده ای انجام داد و وقتی منمن با شکست عراق و بحرین کوچه کور باز کرد ، مهدی طارمی با بازگشت به تیم ملی تهران نتایج را برای مربی سابق نوشت. انتخاب کرد و گفت: «این نتیجه است.» این نسل خوبی است که کیروش برای ما ساخته است، اما این گفته هیچ تأثیری جز ترویج دوگانگی دروغین «کیروش-نه-کیروش» نداشت.

مشکلات جای دیگری است

مورد دوم کامل تر و تازه تر است و نیازی به ذکر ندارد. دراگان اسکوچیچ در گفت و گو با رسانه های اروپایی گفت که بازیکنان ایران از نظر تکنیک و قدرت بدنی بسیار خوب هستند و تنها از ضعف تاکتیکی خود صحبت کرد. به نظر کلمات بد و بی ربط نیست. حتی اولین باری نیست که گفته می شود. مهدی طارمی اما واکنش عجیبی به این مصاحبه نشان داد و پورتو پس از بازی مقابل میلان در توئیتر نوشت: «باید بگویم بازیکنان ایران علاوه بر تکنیک فردی و جنگندگی، شناخت زیادی از دانش و تاکتیک فوتبال دارند اما متاسفانه. وجود دارد … »اگرچه اسکوچیچ انتقادات زیادی دارد اما این مدل برخورد او با سرمربی این بازیکن در هیچ جای دنیا قابل قبول نیست و به همین دلیل این روزها خیلی ها از طارمی گلایه کرده اند. مشکلات واقعا جای دیگری است!»

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا