اخبار استانی

مسابقات بین‌المللی شطرنج «جام آلامتو» آغاز شد

اخبار استانی / ایلام مسابقات جام آلامتو با حضور ۲۲۰ شطرنج باز از ۸ کشور جهان از امروز به میزبانی ایلام آغاز شد.

دکتر «حسن بهرام‌نیا»، استاندار ایلام، روز جمعه ۱۰ تیرماه۰۱ در آئین افتتاحیه اولین دوره مسابقات بین‌المللی شطرنج «جام آلامتو» گرامیداشت سالروز آزادسازی مهران قهرمان در هتل زاگرس شهر ایلام، اظهار کرد: استان ایلام امروز افتخار در سالروز آزادسازی مهران قهرمان دارد. میزبان این دوره از مسابقات بین‌المللی از هفت کشور جهان در حوزه ورزش شطرنج باشد.

استاندارد ایلام خطاب به شرکت‌های خارجی با بیان اینکه ایران اسلامی کشوری صلح دوست و برگرفته از آموزه‌های دین اسلام است، اظهار کرد: ایران دوستدار آن مردم شادی را در بین همه دنیا تقسیم می‌کنند و همه دنیا از آرامش و آرامش می‌شوند.

وی با عنوان مطلبی که در آموزه‌ای بر تن و فکر صحیح بر آن است، اضافه کرد: و فکر می‌کنم می‌توان یک خانواده سالم را ایجاد کرد و عقل سالم را ایجاد کرد که می‌تواند یک کشور را سالم اداره کند.

وی افزود: امروز ما ورزش را به صرف ورزش نمی‌شناسیم، ورزش در نتیجه جهانی به یک صنعت تبدیل شه

دکتر بهرام نیا با بیان اینکه بودجه برای ورزش نیست، بلکه سرمایه‌گذاری می‌شود، اضافه می‌کند: امکاناتی را که برای ایجاد محیط شاد و هم‌زیستی مناسب با همسایه است و اجرای این مسابقه یک ره‌آورد خوب برای استان ایلام است.

وی در پایان با اشاره به موفقیت‌های ورزشکاران استان در عرصه‌های مختلف گفت: ایلام در رشته‌های انفرادی پیشرفت خوبی داشته و امیدواریم شاهد درخشش رشته‌های تیمی و گروهی نیز باشیم.

فتنی است، مسابقات بین‌المللی شطرنج جام آلامتو به صورت نمادین از امروز با حضور ایلام دآغ.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا