اخبار استانی

مسوول ستاد اربعین حسینی دزفول: مراسم ۱۰۰ هزار نفری پیاده روی اربعین حسینی در دزفول برگزار می‌شود

ناصر نوری روز چهارشنبه افزود: رسانه ها، فعالیت های ورزشگاه اربعین و راهپیمایی اربعین حسینی در تاریخ مردم ثبت می شود.

وی با بیان اینکه در سال 2018 نزدیک به 125 هزار نفر در مراسم اربعین حسینی در شهرستان دزفول شرکت کردند، ادامه داد: مراسم پیاده روی اربعین در شهرستان دزفول در 2 سال گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا برگزار نشد اما پیش بینی می شود امسال بیش از 100 هزار نفر در این مراسم شرکت کنند.

مسئول اربعین شهرستان دزفول از پیاده روی اربعین حسینی از آستان مبارکه سبزقبا تا بن جعفر(ع) به مدت تقریبا 3.5 ساعت و مسافت 13 کیلومتر متحد در روز اربعین در مسیر پیاده خبر داد.

وی از اصحاب رسانه خواستار تعامل، اطلاع رسانی و پوشش مراسم باشکوه اربعین حسینی در شهرستان دزفول شد و افزود: ورزشگاه اربعین حسینی از سال 1360 با برپایی کاروان فعالیت خود را آغاز کرد و پس از آن زائران زیادی به این کاروان پیوستند و از روی سبزقبا تا بن جافر پیاده روی کردند. شرکت کیرد

وی با یادآوری اینکه مردمی که برای برگزاری مراسم پیاده روی اربعین در دزفول حاضر شده بودند، گفت: ساعت 6:30 صبح اربعین حسینی، کاروان، هیئت تعزیه خواهران و برادران بر اساس تجربه حرکت می کند. سال های گذشته.جمیعة شهران 1.5 براب جمیعة براداران است.

وی با اشاره به توزیع 3 هزار ماسک بین بانوان در سال گذشته افزود: امسال حدود 1000 بسته فرهنگی شامل میثاق، مقنعه و پیشانی بند در بین عزاداران اربعین آذرماه توزیع می کنیم.

مسئول شهرستان اربعین شهرستان دزفول گفت: مراسم ختم حضرت رقیه (س) نیز در روز پنجم ماه برگزار می شود.

وی با بیان اینکه موکب های دزفول در ماه صفر به مدت هشت شب برگزار می شود، افزود: پنج شب مانده به اربعین حسینی مراسم شیردهی و زنجیر زنی از میدان امام خمینی (ره) برگزار می شود. راه) دزفول به حرم سبزقبا (ع).

بیان کرد نوری: هشت شب تعزیه نیز شامل کار تعزیه از دزفول، 2 تعزیه از شهرک عدالت و 2 تعزیه از شوش از ازرباین می‌شود.

وی طرح پوشش تصویری مراسم اربعین حسین(ع) را یادآور شد و افزود: مکاتباتی برای پوشش این مراسم با شبکه های مختلف تلویزیونی انجام شده است.

مسئول اربعین حسینی ضفول شعار این ورزشگاه را «اربعین روز همدلی و همبستگی» اعلام کرد و گفت: مکان، مسیر اعزامی آمریکا در ایام اربعین حسینی شهر دزفول توسط خودروها مسدود می شود.

وی افزود: با توجه به گرمای هوا پیش بینی می شود سازمان های مختلف از جمله آب، شهرداری ها، هلال احمر و علوم پزشکی در طول مسیر حضور یافته و به زائران خدمات رسانی کنند.

وی تهیه 600 تکه یخ برای توزیع آب سرد بین زائران را یادآور شد و گفت: اکثر مردم پیاده از بن جعفر برمی گردند، بنابراین در تلاش هستیم تا در مسیر برگشت نیز به زائران خدمات ارائه کنیم.

وی افزود: با هماهنگی های انجام شده با سازمان حمل و نقل و حمل و نقل شهرستان دزفول، اتوبوس و تاکسی سرویس برای بازگرداندن عزاداران حسینی از قبر ابن جعفر (علیه السلام) به دزفول آماده شده است، البته با استفاده از حجم بالای عزاداران در انتظار را در نظر بگیرید.

ستاد رایس عرباین حسینی دزفول بیان کرد: انتزر می‌رود هایت‌های رود در مسیر عزاداری قرار می‌گیرند ستاد آرباین در آن پرد با هات‌های ساخته می‌شود.

وی با بیان اینکه در مسیر آستان از منازل بقیه عزاداران حسینی رسیدگی شده است، افزود: روز کبل از اربعین تعزیه در محل قبر ابن جعفر(ع) برگزار می شود. .

وی با قدردانی از همراهی و همراهی مردم بن جعفر، بیندبال، شهر منتظران و عباس آباد در مراسم اربعین حسینی افزود: اراده خود را به آقا ابابا عبدالله (علیه السلام)، همدلی و همدلی، شناسایی نیروهای بالقوه سپاه شهر و استفاده بهینه از آنها در یک برنامه واحد از در دزفول است

رئیس اربعین حسینی دزفول بیان کرد: زائران زیادی از شهرستان ها و استان های اطراف لرستان برای شرکت در مراسم اربعین حسینی با پای پیاده به دزفول سفر می کنند و در حال بررسی اسکان آنها هستیم.

چهلمین روز پس از شهداد امام حسین (ع) که با 20 سفر منیں است را عربی می‌گویند; این روز به این جهت معروف است که اسرای کربلا در بیستم شهریور سال 61 هجری قمری هنگام بازگشت از شام برای زیارت امام حسین (علیه السلام) به کربلا رفته اند.

در آين روز نيز جابر بن عبدالله انصارى به زيارة قبر يمام حسين هردة است; از عقام خاص آن روز زيرة العرباين است.

46

دکمه بازگشت به بالا