اخبار استانی

مصوبات سفر رئیس جمهور موجب تحول و توسعه استان قزوین می شود

به گزارش خبرنگار اقتصادی اخبار استانی از قزوین . جلسه هشتاد و سومین جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش ویژه عصر یکشنبه با حضور محمد مهدی اعلایی استاندار، میثم پیله فروش معاون اقتصادی، مهدی بخشنده رئیس اتاق بازرگانی استان و فعالان بخش خصوصی و مدیران دستگاه های اجرایی در استانداری قزوین برگزار شد.

محمد مهدی اعلایی در این جلسه اظهار داشت: سفر رئیس جمهور به استان قزوین در مقایسه با استان های مشابه از نظر جمعیت های بسیار ارزشمند و امیدواریم با اعتبارات آن تغییر تحول اساسی در این استان داشته باشد.

وی کرد: آنچه در قالب اعتبارات اضافه می شود بالغ بر 11 هزار میلیارد تومان است که در مدت سه سال به صورت تزریقی خواهد شد و ما با طرح های پیش بینی شده را انجام خواهیم داد.

image_2022_6_19-17_50_8_188_eYT

اعلایی بیان کرد: چند طرح که پیشران توسعه استان است یا مطالعات آن و یا طرح اجرایی در تصویب سفر گنجانده شده است که برخی در حوزه زیر ساخت و برخی راه و صنعت و تجارت و بازرگانی است که توسعه استان را شتاب خواهد بخشید.

استاندارد قزوین بیان کرد: ادامه متروی هشتگرد به قزوین، تکمیل راه آهن قم، قزوین به رشت باعث اتفاقات خوبی در استان خواهد شد و در سایر بخش ها از جمله آ، تولید، صنعت و بازرگانی هم شاهد گشایش هایی هستند که برای مردم مهم هستند. ویژه دارد.

وی گفت: همچنین در این سفر مجوز چند شهرک جدید صنعتی از جمله شهرک انرژی دریافت می شود که استان را توسعه می دهد.

اعلایی اظهار داشت: جزئیات سفر رئیس جمهور در یک نشست رسانه ای به اطلاع عموم مردم خواهد رسید

image_2022_6_19-17_50_9_285_yXj

در این جلسات در کنار طرح مشکلات و پاسخ مدیران دستگاه های اجرایی بایستی نمایندگان خصوصی هم فرصت پیدا کنند تا نگرانی های خود را بیان کنند تا تصمیمات درست و جامع تری بگیریم.

در این نشست در خصوص زمین اختصاصی برای راه‌اندازی گمرک در منطقه چرم‌سازی، پرداخت مالیات واحدهای تولید مستقر در استان در محل استقرار، درخواست صدور مجوز برای استفاده از ناوگان خارجی برای مصرف کالا، بهینه سازی مصرف برق و مصرف برق مصرفی در واحدهای صنعتی، پیگیری می‌شود. رید تولید شده در نیروگاه های بحث برق کوچک و پراکنده و تبادل نظر شد.

در این جلسه از چهره ماندگار کشاورزی علیرضا بابایی تجلیل شد.

بابایی که از جوانان تحصیل کرده استان قزوین می شود در حال حاضر نماینده شرکت کاسپین گل پارسیان و کارآفرین برجسته دانشگاهی در حوزه علوم کشاورزی از دیدگاه فرهنگستان و تولید کننده نمونه محصولات گلخانه ای کشور است.

بابایی همچنین موسس و بنیانگذار و رئیس هیئت مدیره شرکت دانش بنیان توسعه فن آوری آبکشت آویسا ، نخست وزیر

image_2022_6_19-18_53_47_182_pPY

اولین عامل تولید کننده کشش غیر شیمیایی، با مصرف فراگیر و در گلخانه های کشور، عضو هیئت موسس شرکت دانش بنیان نانو فناوران دایا، تولید کننده عوامل بیولوژیک و شکارگرهای کنترل کننده آف مهم گلخانه ای و ارائه دهنده خدمات تخصصی و فوق تخصصی هیدروپونیک به بیش از از 120 واحد گلخانه ای در 17 استان کشور از دیگر ویژگی ها و توانمندی های این چهره ماندگار کشاورزی است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا