اخبار استانی

معلولان به دلیل عدم دسترسی به وسایل ایاب و ذهاب از خدمات حداقلی محروم مانده‌اند

به روبوت خبرائنلاين، «ساميه جهانشاهي»، مديركل بهزيستي حرمزگان در دیدار با شهردار و اعضا شوری اسلامی شهر بندرعباس وی در ادامه گرامیداشت هفته جهانی معلولان گفت: حدود 9 هزار و 870 معلول در شهرستان داریم.

وی افزود: அத்திய்ப்புப்ப்பு வேட்டுக்க்கியு குக்குக்கு இட்டை அக்காட்டை மாட்ட்டு மாட்ட்டு

مديركل بهزيستي حرمزگان وی با بیان اینکه یکی از مصوبات کمیته مناسب سازی کیشور این بود که شهرداری ها تمهیدات لازم را برای حضور معلولان در جوامع و محلات انجام دهند، افزود: افراد دارای معلولیت و نخبگان باید در بحث مناسب سازی وارد شوند. .

جهانشاهی خواستار انتصاب یک نفر به عنوان مشاور در شورای شهرداری شد و گفت: بسیاری از معلولان مستعد و توانمند به دلیل عدم دسترسی به امکانات از حداقل خدماتی که برای رفاه آنها در نظر گرفته شده است محروم شده اند. حمل و نقل. فرزندان ما در استان هرمز استعدادهای بالقوه ای در تئاتر، موسیقی، هنر و ورزش دارند.

وی بیان کرد: برخی از این افراد دارای مدال طلای جهانی در عرصه ورزش هستند، اما به دلیل نداشتن حداقل امکانات محروم هستند و نمی توانند خدماتی را که برایشان در نظر گرفته شده است، ارائه دهند. انشالله این موضوع در اولویت نیست.

جهانشاهی گفت: تا زمانی که کمیته مناسب در شهرستان تشکیل نشود، تحقق این موضوع در شهرستان به پایان نرسیده است.

مديركل بهزيستي حرمزگان در باینا کرد: ما افراد مستعد زیادی داریم که چون امکانات رفت و آمد ندارند، نمی توانند خودشان را به تمرین تئاتر، موسیقی و ورزش برسانند. در قراردادهای اولویت دار ورود و خروج دانش آموزان از مدارس استثنایی با وسایل نقلیه در استان نیز لحاظ شود.

46

دکمه بازگشت به بالا