اخبار استانی

منطقه آزاد انزلی میزبان بزرگترین همایش هوایی کشور در شهریور

به گزارش اخبار استانی از انزلی : نشست هماهنگی بزرگترین همایش هوایی ایران به منظور معرفی خودروهای کشور در حوزه صنایع هوایی با حضور معاون وزیر دفاع و شرکت صنایع هوایی با مدیر عامل سازمان منطقه آزاد انزلی برگزار شد. بیان اینکه در این نمایشگاه که برای اولین بار در گیلان برگزار می شود، تولیدات بنیان و بومی صصا می شود رهبر عالی عمل به شعار تبیین شده است از سوی رهبر معظم انقلاب در سالجاری طی این نمایشگاه علاوه بر این که امکان تولیدات شرکت‌های دانش بنیان فرآهم می‌شود، با ایجاد انگیزه در سرمایه‌گذاری بخش خصوصی از ظرفیت آنها برای تولید انبوه این تولیدات استفاده می‌شود. می شود.

وی با اشاره به مناسب بودن دریای خزر برای ایجاد فرودگاه آبی، افزود: با توجه به وجود ۷۰۰ کیلومتر از مرز آبی با حاشیه خزر و زمین کافی برای احداث فرودگاه در استان‌های شمالی می‌توان از دریا برای ایجاد فرودگاه آبی استفاده کرد.

مدیر عامل سازمان صنایع هوایی کشور با اعلام خبر رونمایی از هواپیمای آب نشین با قابلیت تاکسی هوایی تولید نخبگان ایرانی با استفاده از دانش بومی، اضافه کرد: در رابطه با شعار سالجاری به دنبال نقشه روی تولیدات پروازی که جوانان ایرانی ساخته شده اند. راه آینده ایران اسلامی را می‌کند، هستیم.

معاون وزیر دفاع و نیروهای مسلح با آشکار بر الزم عمل به فرامین مقام معظم رهبری جهت ارائه فرصت به نخبگان کشور افزودن: دشمنان با هجمه‌های رسانه‌ای در تلاش برای ایجاد یاس و نامیدی در بین جوانان نخبه می‌باشند و این در حالی است که با میدان‌های خارجی. دادن به نخبگان باید نقشه شوم دشمنان جمهوری اسلامی را نقش بر آب کنیم.

امیر خواجه فرد توسعه تولیدات دانش بنیان را در افزایش افزایش تولید عنوان کرد و گفت: سواحل سه استان شمالی باید به فناری تاکسی هوایی مجهز شود و این موضوع جز افتخارات میهن اسلامی خواهد شد.مهندس علی اوسط اکبری رئیس هیئت مدیره و مدیر سازمان منطقه آزاد انزلی با اشاره به موقعیت استان گیلان و این منطقه به عنوان یکی از قطب های اصلی گردشگری کشور، میزبانی از رویداد ملی و بین الملل صنعت هوایی کشور را فرصتی برای نمایش توانمندی های صنایع هوایی ایران اسلامی و جذب سرمایه در این حوزه اعلام کرد. اضافه نمود: بخشی از برنامه های این رویداد به میدانی و در حاشیه نوار ساحلی با حضور مقامات ارشد نظامی کشوری و لشگری وگردشگران برگزار می شود و در بخش دیگر در مرکز همایش ها و نمایشگاه های بین المللی این منطقه بستری برای معرفی تولیدات و توانمندی های صورت می گیرد. نایع هوافضا فراهم شده است که در معرض دید عموم قرار خواهد گرفت.

لازم به ذکر است، نمایشگاه صنایع هوایی پیش از این مرحله در جزیره کیش برگزار می شود و گیلان و منطقه آزاد انزلی شهریور ماه امسال برای اولین بار میزبان برپایی این رویداد ملی است.

در جلسه مزبور علاوه بر معاونین ومدیران سازمان منطقه آزاد انزلی، مدیران کل دستگاه های اجرایی استا

منطقه آزاد انزلی میزبان بزرگترین همایش هوایی کشور در شهریور

48

دکمه بازگشت به بالا