اخبار استانی

مهارت آموزی از کودکی لازمه ی اصلی رفع آسیب ها/ اورژانس اجتماعی در بیجار راه اندازی می شود

اخبار استانی/کردستان سرپرست معاونت اجتماعی و فرهنگی استانداری کردستان از وضعیت اضطراری شهرستان بیجار خبر داد.

فرانک رستگار نسب امروز (16 ماهگی) در کارگروه اجتماعی و فرهنگی که در سالن جلسات فرمانداری بیجار برگزار شد، با اشاره به برخی از آسیب های ناشی از بحران در شهرستان بیجار، گفت: جمعی را قرار داده ایم. پاسخ اضطراری با همکاری فرماندار بیجار.

وی تصریح کرد: مسائلی مانند طلاق در شهرستان بیجار به بحران تبدیل شده است به طوری که اکنون با افزایش سن ازدواج به 29 سال، از هر سه ازدواج یک طلاق را شاهد هستیم.

خانواده ناجی با اشاره به اینکه طلاق تنها معطوف به خانواده نیست، بلکه یک بحران اجتماعی تلقی می شود، گفت: یافتن عواملی که این بحران را زنده کرده و ریشه یابی این معضل را می طلبد، درایت جامعه را می طلبد.

سرپرست امور اجتماعی و فرهنگی استانداری کردستان افزود: برای رفع این مشکلات برنامه های مفیدی تدوین شده که فرمانداران با هماهنگی متولیان فرهنگی با شناسایی این نقاط ضعف و اعلام آن به اداره با این اداره همکاری کنند. از امور اجتماعی و فرهنگی انجام دهد

وی ادامه داد: متأسفانه در طول چند سال گذشته آنطور که باید به مسائل اجتماعی پرداخته نشده و این مسائل به یک بحران اجتماعی تبدیل شده است و از این رو راه اندازی سازمان امور اجتماعی یکی از مثبت ترین اقداماتی بود که انجام شده است. تاکنون موفق بوده است

رستگار نسب اورفت باور ما وایرتن به هوز جولیکی و برودن به پوتی و های های جولیک است و برای فیلمین اونه باید اسیاسی کادم های کدد.

وی با اشاره به اینکه بالا بودن آمار آسیب‌ها از جمله درگیری‌های شخصی و خودکشی و پایین بودن میزان حاشیه نشینی در شهرستان بیجار نسبت به سایر شهرستان‌های استان کردستان، برگزاری برنامه‌های ارتقای فعالیت‌های اجتماعی را به عنوان یکی از راهکارهای رفع این مشکل می‌طلبد. این آسیب ها را کاهش دهید. .

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا