اخبار استانی

موفقیت‌های پرسپولیس و استقلال خیلی زود محقق نمی‌شود/ مورایس به سپاهان شخصیت حرفه‌ای داده است

پیشکسوت سرکابی گفت: سرمربی پرتغال حرفه ای بود و چنین فردی به زردپوشان اصفهان منتقل شد.

سیدمهدی سیدصالحی در گفتگو با خبرنگار گروه ورزشی آنا در خصوص آغاز بیست و دومین دوره لیگ برتر فوتبال ایران و کیفیت کلی تیم ها قبل از شروع هفته دوم گفت: به دلیل اینکه تیم ها در رده بندی قرار ندارند. شرایط مناسب است و هنوز سرمربی نتوانسته ترکیب اصلی را شناسایی کند. اگر تیمی در اردوی تدارکاتی تدارکاتی زیادی برگزار کند، رسیدن به ترکیب ایده آل ممکن نیست زیرا تیم های رقیب در بازی های دوستانه با کیفیت و قدرت کامل بازی نمی کنند و باید به کیفیت مطلوب رسید. در بازی های رسمی در این فصل حضور ریکاردو ساپینتو، خوزه مورایس و قربان بردیف در تیم های استقلال، سپاهان و تراکتورسازی می تواند کیفیت بازی ها را بالا ببرد. اما این توافق نیازمند زمان نیم فصل است تا فکر مربیان بر بازیکنان غالب شود. بازیکنان خارجی نیز اضافه شده اند که برخی از آنها رزومه معتبری دارند که به افزایش کیفیت مسابقات کمک می کند.

وی در مورد شرایط استقلال در ادامه دفاع از عنوان قهرمانی فصل گذشته نیز گفت: وجود نیروهای ویژه ای چون محمد محیبی، کاوه رضایی، مهدی قیدی و … با بازگشت سیاوش یزدانی و محمد حسین. مرادمند تاثیری در موفقیت استقلال ندارد.» همسو شدن با تفکر ریکاردو ساپینتو مهمتر است. سرمربی پرتغالی علاقه زیادی به بازی تیمش در تهاجمی دارد و معمولاً چنین روشی مستلزم استفاده از سازمان دفاع است. در بازی با سربازان شاهد بودیم که شاگردان ساپینتو در شرایطی که داشتند به اهداف خود نرسیدند و به تنهایی با ضد حملات دیگر به رقیب تبدیل شدند. کاپیتان ارتش برای استقلال زمینه سازی کرده بود و به دو گل رسیده بود. البته سایر رقبا نیز برنامه های دفاعی دارند و استقلال اگر قرار است قهرمانی شود نباید به مسابقات گره بخورد.

سید صالحی:

پیشکوت سرکابی کرد مرد علین تعریف برسولیس کرد کرد: بازیکنانی که با قرمز ذکر شده اضافه شدند و البته تیم در بازی اول نتوانست هماهنگی لازم را بین بازیکنان ببیند. این یک اتفاق طبیعی است که در هفته های آینده حل می شود و البته حضور امید عالیشاه می تواند تنوع تاکتیکی بیشتری به تیم یحیی گل محمد بدهد. بازی مالک با خلق موقعیت های گلزنی و استفاده از موقعیت ها منجر به نتیجه می شود. پرسپولیس با وجود هافبک های خلاق و بازیگوش و با اضافه شدن مهاجمان خارجی بسیار به کسب نتایج ایده آل نزدیک شده است. هیچ رقیبی به راحتی تسلیم نمی شود، اما تجربه بالای تیم های جدید و قبلی پرسپولیس در کنار کادر مجرب می تواند موفقیت های بسیاری را تضمین کند، هرچند رسیدن به شرایط ایده آل و حفظ چنین شرایطی خیلی زود به دست نمی آید و این چنین است. برای استقلال

سیدصالحی درباره شرایط اردو برای رقابت با استقلال و پرسپولیس در عنوان قهرمانی گفت: خوزه مورایس در گام اول ایده های ارزشمندی از خود نشان داده است و باید به گونه ای دیگر حساب و کتاب کرد. سرمربی تیم پرتغالی سال ها دستیار ژوزه مورینیو بوده و با این مربی به ارزشمندترین قهرمانی های جهان رسیده است. و در قامت سرمربی هم به غرمانهای خوبی رشته و میتوندی را نسیب ایترهای را سپاهان کند. او رزومه بهتری نسبت به قربان بردیف و ریکاردو ساپینتو دارد و در نیمه دوم نیز قدرت تیمی را که برای مربیان شناخته شده است به نمایش گذاشت. مورایس با استقلال برنامه دقیقه به دقیقه بازی داشت و با رساندن دقیق خواسته های خود به بازیکنان تیمش، اولین قدم را برای نیروها ممکن کرد. به ناظرم آن عن بروتوغای کو رفیعی است که می شود به زردپوشان اصفهان به ناظرم و می توان ومنتزار بازی درکشانهای بازی درکشان بود.

انتهای پیام/4048/

دکمه بازگشت به بالا