اخبار استانی

مگس‌های میوه نمی‌توانند چشم خود را حرکت بدهند

تحقیقات جدیدی که در دانشگاه راکفلر انجام شده است نشان می دهد که مگس های میوه به جای حرکت دادن چشم ها، شبکیه چشم خود را حرکت می دهند.

طبق گزارش نیواطلس، मगस‌हाय मेयू आज गुद्य है।। از جملة نیم‌کے کے کود را کود می‌دهند با این حال، این مشکلی نیست زیرا تحقیقات جدید نشان می دهد که آنها شبکیه چشم خود را بدون حرکت دادن حرکت می دهند.

میمون های میوه اولین حیواناتی نیستند که از استراتژی حرکت شبکه استفاده می کنند. پیش از این هم انکبوتهای ویک شده که آن کار را میدادند همی تعمل، دکتر کنجکاوی «لیزا فنک» (لیزا فنک) و استاد «گابی میمُن» (گابی میمون)، پژوهشگران «دانشگاه راکفلر» (دانشگاه راکفلر) را در مدر مکس‌ها برانگیکت کردند. در آن زمان او یک محقق بالاتر از دکترا در آزمایشگاه بود و اکنون رهبر گروه “موسسه ماکس پلانک در آلمان برای هوش بیولوژیکی” (MPI-BI) است.

دانشمندان با استفاده از یک مولکول فلورسنت که به فیبرهای عضلانی متصل می شود، دریافتند که مگس های میوه در واقع دو ماهیچه دارند که به هر یک از شبکیه ها متصل می شوند. این ماهیچه ها به شبکیه اجازه می دهند که به جلو و عقب و همچنین به سمت بالا و پایین حرکت کند. هنگامی که موش ها در مقابل یک صفحه LED پانوراما قرار گرفتند، مشخص شد که شبکیه چشم خود را حرکت می دهند تا از الگوهای حرکتی نمایش داده شده روی صفحه پیروی کنند.

मुग्स‌हाय मेवु नीमिकुना चैस्म रा हैा

چشم انداز

حرکات چشم فقط برای دنبال کردن یک حرکت استفاده نمی شود. هنگامی که ما در حال مشاهده اجسام ثابت هستیم، چشمان ما نیز حرکات غیرارادی کوچکی را انجام می دهد که به نام “Microsaccades” شناخته می شوند. این حرکات توسط نورون های بینایی ایجاد می شوند که با محرک های بینایی هماهنگ نیستند. بنابراین چشمان ما نیز به آنچه می بینیم نگاه می کند. اگر اینطور نبود، تصویر درک شده شروع به محو شدن از بدن می کرد تا زمانی که تلاشی آگاهانه برای حرکت دادن چشمان خود انجام دهیم.

هنگامی که ماگ ها با صفحه های ایستا مواجه می شدند، شبکیه چشم آنها نیز حرکات کوچکی شبیه به ماکروساکاد انجام می داد. اعتقاد بر این است که همراه با اهدافی که ماکروساکادها در انسان و سایر حیوانات دنبال می کنند، حرکات شبکیه چشم موش ها نیز ممکن است به بهبود وضوح بینایی آنها کمک کند. در حالی که ما تقریباً 150 میلیون نورون در هر چشم داریم، فقط حدود 6000 نورون داریم. علاوه بر این، شبکه تلفن همراه چشم حشرات ممکن است به آنها اجازه انجام کاری را بدهد که ما نمی توانیم انجام دهیم.

هنگامی که موش ها مانند یک تردمیل با شکاف های کوچک روی سطح روی دستگاه نگه داشته می شدند، شبکیه چشم آنها در لحظه عبور از شکاف ها به سمت یکدیگر حرکت می کرد و به راحتی توانستند این کار را انجام دهند. هنگامی که آزمایش مشابهی بر روی حشرات که برای داشتن توری کندتر طراحی شده بودند انجام شد، حشرات در عبور از شکاف ها مشکل بیشتری داشتند.

فانک گفت: بسیار جالب است که مگس‌های میوه چشم‌های شبکیه خود را حرکت می‌دهند، زیرا این نشان می‌دهد که هنوز مجموعه‌های دیگری از ویژگی‌ها وجود دارند که هنوز کشف نشده‌اند و سیستم بینایی برای کمک به جمع‌آوری و پردازش اطلاعات از آنها استفاده می‌کند.

دانشمندان بر این باورند که یافته های آنها حتی برای درک بهتر اختلالات هویت انسانی مانند اوتیسم و ​​اسکیزوفرنی ممکن است.

این تحقیق در مجله “Ничер” (Nature) منتشر شده است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا