اخبار استانی

نخبگان به کمک مسائل اولویت‌دار استان می‌آیند

اخبار استانی/کهارمهال و بختیاری رئیس بنیاد نخبگان چهارمحال و بختیاری گفت: طرح شهید بهشتی مربوط به حل مشکلات اولویت دار استان، منطقه یا کشور است و هزینه پروژه های اولویت دار توسط بنیاد نخبگان پرداخت می شود که در این طرح تیم کارشناسی انجام می شود. متشکل از اعضای هیات علمی و کارشناسان مسئول حذف اسلام للاسلام علی مـــــــــورـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

بنیاد مجتیبی در گفت و گو با اخبار استانی با اشاره به طرح شهید وزنی گفت: این طرح به منظور ارائه تسهیلات دانشجویی به دانش آموزان مستعد در رشته های مختلف تحصیلی اجرا می شود.

رئیس بنیاد نخبگان چهارمحال و بختیاری افزود: این طرح برای دانش آموزانی که در استان مشغول به تحصیل هستند در مهرماه ارسال می شود و در پایان خرداد و اوایل تیرماه، کارهای پژوهشی شامل مقالات، اخذ فرهنگی و رتبه های علمی، رتبه های برتر مسابقات، کسب رتبه در جشنواره های معتبر و اختراعات ثبت شده.

وی گفت: تا سال گذشته تعداد دانش آموزانی که مشمول این طرح می شدند تعداد محدودی بود اما اکنون بر اساس تعریف حلقه نخبگان از سوی بنیاد ملی نخبگان و بر اساس گزارش ها، امسال تعداد دانشجویان تحصیل در استان رشد به پنج مقطع رسیده است.

این بنیاد ادامه داد: علاوه بر این حمایت، دانشجویان موظفند در دانشگاه خود و در کنار دانشگاه کار آموزشی یا پژوهشی انجام دهند، یعنی بخشی از توانمندسازی دانشجویان نخبه در دانشگاه خودشان انجام می شود.

رئیس بنیاد نخبگان استان چهارمحال و بختیاری به طرح جذب مستعدترین افراد به دانشگاه، مراکز علمی پژوهشی و جذب آنها در دستگاه های اجرایی استان اشاره کرد و گفت: جذب دستگاه های اجرایی می شوند.

اساساً وی افزود: آنچه امسال از سوی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مطرح و به تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی رسید، 20 درصد از افرادی که می روند. برای حضور در دانشگاه ها و مراکز علمی تحقیقاتی باید جذب شود و نخبگان مدر تیادید ملی نبگان باشد که آن امر، است.

وی ادامه داد: برای جذب نخبگان در دستگاه های اجرایی به صورت متمرکز و ملی هماهنگی های لازم با سازمان امور استخدامی انجام شده است تا پس از اعلام فراخوان متقاضیان تکمیل ثبت نام و پس از بارگذاری مدارک به همراه رزومه در صورت به حد نصاب رسیدن نظر به شایستگی برای جذب در دستگاه های اجرایی به سازمان امور استخدامی معرفی می شوند که البته در این فراخوان حدود شش نفر از برگزیدگان استان پذیرفته شده اند. و به سازمان امور استخدامی معرفی شد.

رئیس بنیاد نخبگان چهارمحال و بختیاری در ادامه به طرح شهید احمدی روشن با عنوان طرح مسئله محور اشاره کرد و گفت: در مجموع هفت هسته گروه مسئله محور توسط نخبگان تشکیل شد. .

وی در پایان با اشاره به طرح شهید بهشتی خاطرنشان کرد: این طرح که قرار است در سال جاری اجرا شود و مربوط به حل مسائل اولویت دار استان، منطقه و یا یک واحد اجرایی و صنعتی است که هزینه های اولویت دار توسط بنیاد نخبگان پرداخت می شود اما هزینه طرح ها 70 درصد درخواست توسط سازمان درخواست کننده و 30 درصد توسط بنیاد نخبگان پرداخت می شود.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا