اخبار استانی

نخستین دوره مسابقات سوزن‌دوزی در شهمیرزاد برگزار شد

شهناز خلدی رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای مهدیشهر با اشاره به ثبت سوزن دوزی سنتی مهدیشهر و به رسمیت شناخته شدن عنوان شهر ملی سوزن دوزی گفت: از بین آنها ایمن این مسابقات برنامه ریزی شده و با مشارکت برگزار می شود. و حمایت مالی شرکت صنایع دستی و گردشگری اطلس سینسر، پارک علم و فناوری استان و موسسه خیریه امیرالمومنین شهمیرزاد.

و با بیان اینکه از 10 تا 21 مهرماه در این مسابقه ثبت نام کردیم، 21 نفر از استان های سمنان، مازندران، گلستان و تهران در این مسابقه شرکت کردند که به شرکت کنندگان این امکان داده شد تا بر اساس خود نقشه را ترسیم و پیاده روی کنند. خلاقیت و در پایان ساعت با حضور داوران برگزیده پروژه ها مورد ارزیابی قرار گرفت و به نفرات برتر جوایزی اهدا شد.

مهدی شیردل فرماندار مهدیشهر در افتتاحیه این مسابقات با تاکید بر تقویت توان فرهنگی شهرستان با اقداماتی از جمله این مسابقه گفت: در عین حال دانش و مهارت تخصصی در زمینه تولید شاهکارهای ملی داریم. .

سید حسین شاهچراغ، مدیر آموزش فنی و صنایع دستی استان نیز در مراسم افتتاحیه و اختتامیه این مسابقات، هدف اصلی از برگزاری این رویدادها را احیای هنرهای بومی در مناطق مختلف استان، معرفی انسان های توانمند عنوان کرد. سرمایه، برای ایجاد ارتباط بین کارگران ماهر و بازار فروش، و همچنین ترویج فرهنگ آموزش مهارتی.

محمد ادب معاون عمران مهریشهر نیز در پایان این مسابقات گفت: در شهرستان مهدیشهر ظرفیت های ارزشمندی در صنایع دستی وجود دارد که برای گسترش ضرورت ارتقای مهارت آموزی در این زمینه وجود دارد.

شایان زیر است عنتوسیویه این دروز پنج شنبه 28 مهرماه در محل فرمداری مهدیشهر کارد و فتیمه لتفی، لهه متولیان و حبوبه سلمانی بیته نفرات اول تا سوم به نفرات از تا سوم و از عنان تدرین به عمل آمد.

48

دکمه بازگشت به بالا