نقش‌آفرینی تشکل‌ها در سیستان و بلوچستان باید فرامرزی باشد

اخبار استانی / سیستان و بلوچستان استاندار سیستان و بلوچستان گفت: ایجاد برنامه ها و نهادها در این استان باید فرامرزی باشد ، بنابراین وظیفه برخی مقامات و دستگاه های اجرایی است که هرچه بیشتر قدرت بدهند.

به گزارش اخبار استانی ، احمدعلی موهبتی در نشست بزرگداشت روز سازمان های سیستان و بلوچستان و مشارکت های اجتماعی افزود: همه کشورها در جهان نهادها و سازمان ها در تلاشند تا در زمینه ها و صحنه های مختلف به مردم نقش آفرینی کنند.

وی با بیان اینکه یکی از کشورهایی که به نقش مردم در مناطق مختلف اعتقاد دارد رژیم جمهوری اسلامی ایران است ، افزود: آنها ایجاد کردند.

استاندار سیستان و بلوچستان با بیان اینکه در گذشته قبل از تشکیل سمناس خیریه های زیادی وجود داشته است ، اما جهان مشاهده کرده است که این بازی نقش آفرینی باید به سمت تخصصی شدن سوق پیدا کند اظهار داشت: تخصص در همه حرکات و رشته ها و فعالیت های سمناس و سازمان های مردم نهاد همچنین در این حالت

وی گفت: هنوز ظرفیت لازم در زمینه NGO ها و سازمان ها مانند تأسیس نشدن سازمان های زیست محیطی در سیستان و بلوچستان فراهم نشده است. وی گفت: “در این استان ، ما سعی کرده ایم پروژه ای را به NGO ها و NGO ها ارائه دهیم.”

همانطور که وی از موآب اشاره کرد ، حقیقت این است که ما نباید به جای نهادها کار کنیم ، اما می توانیم مسائل آنها را آسان تر کنیم: سامان می تواند وضعیت جامعه را به سمتی سوق دهد که مردم نسبت به آن بی تفاوت نباشند و جامعه را ناراحت کنند.

وی با بیان اینکه آنچه از سامناس و نهادها انتظار داریم فراتر از خودشان است و منافع ملی آنها را به منافع خود ترجیح می دهند خاطرنشان کرد: سازمان ها و سامناس باید در صورت بروز رفتارهای غیرعادی ، نقش مردم را در صحنه های اطراف شکل دهند. مردم باید از حقوق خود آگاه باشند و نگذارند آنها را نقض کنند.

استاندار سیستان و بلوچستان با بیان اینکه اگر نهادها و سازمان ها نتوانند به تعالی اجتماعی دست یابند ، مصنوعی هستند و واقعی نیستند: ما باید شاهد توسعه متعادل و همه چیز در آموزش ، بهداشت ، ورزش و جوانان باشیم ، مجموعه ای از رفتارهای فرهنگی برای تمرکز بر ساخت و ساز و زیرساخت ها

وی با بیان اینکه در حوزه سازمان ها و گروه ها باید مناطقی را تعریف کنیم که همه م componentsلفه های جامعه را در بر بگیرد ، ادامه داد: هر جا آسیب اجتماعی وجود دارد باید به سمتی حرکت کنیم که این گروه ها و سازمان ها باید عمل کنند.

انتهای پیام

خروج از نسخه موبایل