عمومی

نیازهای علمی کشور با تولد دانشگاه آزاد اسلامی پاسخ داده شد

به گزارش خبرنگار گروه استان های خبرگزاری آنا از بوشهر، حجت الاسلام سیدمهدی قاضی زاده در جشن ماه دانشگاه آزاد اسلامی که با حضور استادان و دانشجویان در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر برگزار شد با تبریک این واقعه مهم، روایتی از کریمه درباره قوم بنی‌اسرائیل بیان کرد و گفت: خداوند خداوند قوم بنی‌اسرائیل را مورد لطف و عنایت بی‌شمار قرار داد به‌نحوی که زندگی می‌کند. ایشان از مائده‌های آسمانی می‌شد. اما در اندک زمانی این قوم از پرستش خدای احد و واحد روی برگرداندن و دچار عذاب الهی شدند.

وی با بیان اینکه خداوند متعال به هر قوم و ملتی نعمت‌های فراوان اعطا می‌شود، متذکر شد: اگر مردم هر جامعه شاکر عنایات الهی باشند، خداوند رزق و روزی و الطاف خود را بر آنان گسترش خواهند داد. اما اگر اقوام و ملت‌ها کفران نعمت کنند و ناهی عنایات الهی باشند، مورد غضب و عتاب الهی قرار خواه.

نیازهای علمی کشور با تولد دانشگاه آزاد اسلامی پاسخ داد

مسئول نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با بیان اینکه خداوند متعال از نعمت بزرگ انقلاب اسلامی را نصیب ملت ایران کرده است، افزود: این نظام به لطف الهی و جانفشانی جوانان و مردمی است که برای ایجاد و حفظ آن از تمام داشته های خود. گذشتند به اقتدار رسیده و در پس این فداکاری‌هاست که خداوند به ملت ایران اسلامی الطاف بسیار داده و روز به روز مستحکم و توانمندتر در جهان پیشرانی می‌کنند.

قاضی‌زاده عنوان کرد: اگر روزی جهانخوران و ابرقدرت‌های پوشالی این کشور را درگیر اغتشاشات داخلی می‌کنند و از این راه به ضربه زدن به انقلاب اسلامی بودند، امروز مایوسانه متوجه شد که حتی حضور مستقیم آنها مانعی برای پیشبرد اهداف الهی کشور نخواهد بود.

وی باهای دیگری برای ملت ایران از زمان پیروزی انقلاب هوشمند کشور اسلامی را نیاز دارد، تشریح کرد: آموزش و تربیت به‌عنوان از نیازهای کشور که به شدت مورد توجه بود با تولد دانشگاه آزاد اسلامی به موقع پاسخ داده شد.

مسئول نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر یادآور شد: در آن زمان دانشگاه و مراکز آموزش عالی با کمیت و کیفیت موجود، قادر به پاسخگویی آموزشی به نسل مشتاق کسب علم و دانش نبود؛ اما در آن زمان با درایت کشور برای تقویت آموزشی و پاسخگویی هوشمندانه به نیاز علمی شلا

قاضی‌زاده با توجه به اینکه دانشگاه آزاد اسلامی به خوبی از پس نقش‌های اولیه خود در هیچ دانشگاهی از نسل‌های اول و برآمده است، متذکر شد: امروز و در اوایل 40 سالگی دانشگاه آزاد اسلامی، این دانشگاه به قدری به بالندگی و شکوفایی رسیده است که دوم شده است. برای تربیت نسل متخصص و پاسخگوی کامل نیازهای آموزشی و پژوهشی کشور است و در برنامه آتی خود با پذیرش ماموریت‌های اجتماعی، رسالتی بزرگ در تحقق نسل دانشگاه کارآفرین و حل مسائل برگزیده است.

وی با توجه به موضوعات مورد نیاز و درک شرایط کشور امروز جامعه است، اضافه کردن این نیاز به مدیران و ارکان مدیریتی دانشگاه ایجاد شده و برای ایجاد آن نیازمندی و همگامی ارکان دانشگاه یعنی استادان، دانشجویان و کارکنان است.

مسئول نهاد مقام معظم رهبری دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهران کرد: 40 سالگی یعنی پختگی که با تجربه‌های ساخت این زمان می‌توان مسیر تعالی و تحول را به نحو مطلوب و با شتاب قابل قبولی انجام داد.

انتهای پیام / ۴۰۷۸/۴۰۶۲ /

دکمه بازگشت به بالا