عمومی

هابل جیمز وب را از رده خارج می کند؟

ابل جامعس وب را از رده خارج می کند؟

تلسکوپ فضایی هابل در تصویر جدیدی از خوشه “ترزان 1” نشان داده شده است که خود را در برابر تجهیزات جدید “جیمز وب” نشان می دهد.

خبرگزاری اخبار استانی؛ تلسکوپ فضایی هابل در تصویر جدیدی از خوشه “ترزان 1” نشان داده شده است که خود را در مقابل تجهیزات جدید “جیمز وب” نشان می دهد.

این تصویر که در 10 اکتبر توسط ناسا و آژانس فضایی اروپا (ESA) که به طور مشترک این ماموریت را انجام می دهند منتشر شد، خوشه ای از ستاره های کروی شکل را نشان می دهد که در فاصله 22000 سال نوری از زمین قرار گرفته و رنگی است. شگفت انگیز بودن ستاره ها با رنگ های مختلف با وضوح قابل توجه.

تصویر جدید عمق خوشه ستارگان کروی را با جزئیات بسیار بیشتری نسبت به تصویر قبلی نشان می دهد و تعداد زیادی ستاره قرمز و سفید را نشان می دهد که توسط گرانش به یکدیگر متصل شده اند.

کوشه‌های کروی‌ستارهای معمولاً مجموعه‌ای از ستاره‌های سد هزار به‌شکلی اپرماً کروی هستند. این ستارگان آنقدر به یکدیگر نزدیک هستند که میانگین فاصله بین هر دو ستاره مجزا حدود یک سال نوری است، فاصله ای که تقریباً معادل یک چهارم فاصله بین خورشید و نزدیکترین ستاره همسایه اش به نام پروکسیما قنطورس است.

اغلب، این خوشه‌ها خانه برخی از قدیمی‌ترین ستاره‌های کهکشان هستند که در تصویر هابل قرمز به نظر می‌رسند، در حالی که ستاره‌های آبی‌تر و جوان‌تر در پیش‌زمینه بخشی از این خوشه نیستند، اگرچه به زیبایی این تصویر می‌افزایند.

آژانس فضایی اروپا اشاره کرد که خوشه‌های ستارگان کروی مانند “ترزان 1” منبع محلی مهمی از پرتو ایکس هستند. کارشناسان می گویند: احتمالاً این اشعه ایکس از دو سیستم ستاره ای می آید که شامل یک ستاره نوترونی عظیم و یک ستاره معمولی است.

بقایای یک ستاره نوترونی آنقدر متراکم هستند که پس از انفجار ستارگانی که آنها را سوزاندند، باقی مانده اند. میکسد را میکسد را میکشد را میکشد را میکشد را میکشد را میکشد را میکشد را نترونی مدیات در میکسد را میکشد را میکسد را میکشد را میکشد را مواد نوترونی مدیات.

دانشمندان مطمئن نیستند که چه تعداد سیاه‌پوست با ستاره‌های جنایتکار یا جنایات متوسط ​​در مجموعه ستاره‌هایی مانند «ترزان 1» قرار گرفته‌اند. از آنجایی که دیدن دایره‌های تاریک غیرممکن است، در عوض نور خورشید را جذب می‌کنند و بهترین راه برای تشخیص آنها توسط تلسکوپ، مشاهده اثر گرانشی آنها بر روی ستارگان اطراف است که متأسفانه فقط در یک خوشه از ستاره‌های کروی قابل انجام است زیرا آنها متراکم. روی ستاره ها خیلی سخت است.

انتهای پیام/

آیا این خبر مفید است؟

در نتیجه 0 و 0 رای مخالف

دکمه بازگشت به بالا