عمومی

هادی‌پور به جای فرافکنی تلاش کند تا دوباره به جایگاهش برگردد

در تیم ملی تکواندو اختیر دریم نه انتساب

مرتضی کریمی قهرمان اسبق تیم ملی تکواندو گفت: در تیم ملی تکواندوکاران بر اساس شیستگی می‌شود نه انتصاب.

مرتضی کریمی در گفتگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری آنا، گفت: به نظر من این تصمیم عاقلانه گرفته شد، وقتی می گوییم سرزمین ایران ویران شده است، باید از همان نقطه شروع کنیم. ساعی در ابتدا به عنوان سرپرست فدراسیون انتخاب شد، هرچند با چالش های زیادی مواجه بود و هنوز هم آن چالش ها را دارد، اما انتخاب و مورد حمایت جامعه قرار گرفت. پس از اون به جوانگرامی در تیم ملی ریسیتیم. فراموش نکنیم که تیم ملی بزرگسالان داشتیم و باید این تیم پست شود، بعد به عنوان سرمربی کار تیم ملی را شروع کردیم. هر کند کانلو هم با فراز و نشیب‌های جیادی هم در فیدرین و هم زمان روبه‌رو شد.

**مقانلو خودکشی اغاهانه کرد

وی افزود: او افرادی را انتخاب کرد که همگی جوان و کم تجربه بودند و این مسیر را دو برابر سخت کرد، درست است که تیم در چند مسابقه اخیر ضعیف عمل کرد اما با تیمی جوان و کم تجربه راهی مسابقات جهانی شد. تیم ارنج را که دیدم هم گفتم با انتخاب این افراد آگاهانه خودکشی را یاد گرفته اند چرا که تکواندوکاران جوان تجربه بسیار کمی برای اتفاق جدی مثل مسابقات جهانی دارند.

**یک مربی فنی و یک مدیر قوی در کادرفنی داریم

وی در ادامه به اضافه شدن نیروی انسانی به کادرفنی اشاره کرد و گفت: سازمان نظام وظیفه از نظر مدیریتی فردی قوی است و چند سالی است که ریاست هیئت مدیره استان مازندران را بر عهده داشته و نشان داده است که از ظرفیت خوبی برخوردار است. و پتانسیل مدیریتی در این استان ایجاد شد البته انتقاداتی هم به این دلیل مطرح می شود که سابقه مربیگری ندارم. در حال حاضر یک مربی فنی قوی و یک مدیر قوی در تیم ملی تکواندو داریم و می توانیم به موفقیت تکواندو کمک کنیم.

** بر اساس شایستگی تیم به تیم ملی اضافه شدند

وی در خصوص دفاعیات آرمین هادی پور و انتقاداتی که وی از عملکرد کادر فنی داشت، گفت: از زمانی که کادرفنی سر کار آمده است، تکواندوکاران را بر اساس گزینش و مسابقات مختلف انتخاب می کنند که انتخاباتی برگزار شد و یک تکواندوکار جوان توانست آرمین هادی پور را شکست دهد مسلما او این تجربه را شکست خواهد داد و به او شانس حضور در مسابقات جهانی را می دهد. برای سجاد مردانی هم همین اتفاق افتاد اما او در کنار میرهاشیم حسینی، تکواندوکار دیگری که به اعتقاد من یکی از خوش شانس ترین تکواندوکاران ایران است، به خاطر مسائل حاشیه ای دو بار سعی کرد جایگاه خود را در تیم ملی حفظ کند. مسابقات جهانی را از دست داد اما برای حضور در تیم ملی تلاش زیادی کرد.

**در تیم ملی اختیر دریم نه انتصاب

سرمربی سابق تیم ملی تکواندو در کیشورگان گفت: تنها آرمین هادی نیست که با این شرایط مواجه شده است، بلکه همه تکواندوکاران باتجربه مقابل تکواندوکاران جوان قرار گرفته اند و حتی در برخی مسابقات به آنها باخته اند. ” او تا به حال به تیم ملی راه پیدا نکرده و همه از روی شایستگی و احترام به تیم ملی اضافه شده اند، اما خودش زمانی تکواندوکار جوانی بود که با همین انتخاب ها و شکست های قبلی توانست در تیم ملی قرار گرفت.

**فدراسیون به فرشاة توجه می کند هه به اسمها

کریمی تھید کرد: هادی پور و امکلی و کا کتدا کیٹلیهی ایران و کای هیک راکش نیست; این افراد را باید نجات داد و تجربه خود را در اختیار افراد دیگر گذاشت اما در ورزش حرفه ای طبیعی است که افراد جای آنها را بگیرند. فدراسیون فعلی بر اساس شایستگی و شایستگی جلو می رود و ربطی به نام ندارد، اگر امروز هادی پور به خاطر شایستگی تکواندوکاران جوانی که در انتخابات او را شکست دادند نتوانست جای خود را در تیم ملی حفظ کند. فکر کن باید سعی کند او را جایگزین کند.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا