عمومی

هشدار بسیار جدی به مالکان گوشی‌های اندرویدی

هشدار بسیار جدی به دارندگان گوشی های اندرویدی

محققان پنج دانشگاه آمریکا طی یک تحقیق علمی روش جدیدی را کشف کردند که امکان دسترسی به بخشی از اطلاعات کاربران گوشی های اندرویدی را فراهم می کند!

خبرگزاری اخبار استانی گروه دانش و فناوری؛ محققان پنج دانشگاه آمریکا طی یک تحقیق علمی روش جدیدی را کشف کردند که امکان دسترسی به بخشی از اطلاعات کاربران گوشی های اندرویدی را فراهم می کند! شواهد نشان می دهد که این دسترسی غیرمجاز به اطلاعات کاربران از طریق برخی از سنسورهای موجود در تلفن های همراه امکان پذیر است!

این محققان که نام آن را EarSpy گذاشته اند در روش جدید خود از تجزیه و تحلیل تشخیص بلندگوها و سایر حسگرهای موبایل برای به دست آوردن اطلاعات ارزشمندی در مورد تماس های تلفنی و موضوع گفتگوی کاربر استفاده می کنند!

محققان پنج دانشگاه تگزاس ، معبد ، دیتون ، راچرز و نیوجرسی به طور مشترک این پروژه تحقیقاتی را به اتمام رسانده اند.

به گفته محققان این پروژه، روش جدید در کیفیت اطلاعات به دست آمده نیز با محدودیت هایی مانند جنسیت تماس گیرندگان با دقت 88.7 درصد، صدای کاربران با دقت 33 تا 41 درصد و سلامت مواجه است. شناسه تماس گیرنده با دقت 74 درصد قابل تشخیص خواهد بود، البته محققان منتظر تقویت هوش مصنوعی در این سیستم هستند تا منجر به افزایش دقت و نزدیک شدن به ضریب دقت 100 درصدی شود.

اگرچه محققان این پروژه ادعا می کنند که کاربران نباید بر استفاده عمومی از روش EarSpy نظارت داشته باشند. زیرا کاربر امکان دسترسی به جزئیات مکالمات را نخواهد داشت، اما واقعیت این است که وجود این امکان برای هکرها یک حفره امنیتی بزرگ برای اندروید محسوب می شود و هر لحظه این احتمال وجود دارد که اطلاعات کاربران در معرض خطر قرار خواهند گرفت.

البته اتصال به شبکه و استفاده از تلفن هوشمند به این معنی است که ما با اشتراک گذاری اطلاعات داخل گوشی خود مشکلی نداریم، آنها این اطلاعات را دارند، شاید به همین دلیل است که بسیاری از بزرگسالان دنیای فناوری از گوشی های هوشمند استفاده نمی کنند.

انتهای پیام/

آیا این خبر مفید است؟

در نتیجه و رای مخالف

دکمه بازگشت به بالا