اخبار استانی

هشدار درباره تورهای غیرمجاز مسافرتی

اخبار استانی/ خراسان رضوی تبلیغات فضای مجازی برای سفر ارزان با انواع خدمات گاه در ایام نوروز یک ترفند برای کلاهبرداری است که مسئول میراث فرهنگی شهرستان کاشمر نسبت به این مشکل نگران جدی داد.

یوسفی در گفتوگو با بیان اینکه از 2 سال قبل در حوزه گردشگری گرفتار ویروس منحوس شده است و طی این مدت صدمات جبران ناپذیری به توریست ها و دفاتر مسافرتی مجاز وارد شده است. ایرانگردی و جهانگردی) در شهرستان شاهدیم که بدون داشتن مجوز اقدام به برگزاری تورهاج دیم

وی مشخص کرد: سانی که در غیرمجاز ثبت نام می‌کنند، در صورت بروز هر گونه اتفاقی متضرر می‌شوند.

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان کاشمر کرد: علیرغم بیان مشکلات بسیاری برای دلایل دلیل ثبت نام در تورهای غیرمجاز به وجود آمده است اما هیچ مرجعی نمی تواند مشکلشان را حل کند اما اگر در تورهای غیرمجاز مشکلی به وجود بیاید، امکان پذیر است. بررسی و پیگیری و حتی جبران نیز وجود دارد.

عنوان کرد: از صنعت گردشگری برای حمایت از صنعت گردشگری کشور و برای اینکه باید نشوند، در ایام نوروز حتما از تاسیسات گردشگری مجاز استفاده می کنند.

یوسفی محیط: نباید گول تبلیغات غیرمجاز سفر را در ایام نوروز بخورند. حتی اگر اسم یک شرکت و یا تعاونی خاص مطرح و در میان بود.

وی ادامه داد: علیرغم قوانین موجود، ولی هم تورهای غیرمجاز رونق دارند و ادامه می دهند. در همین رابطه از مراجع قضایی و اجرایی درخواست داریم به جد با تورهای غیرمجاز برخورد کنند.

یوسفی گفت: برخی از کسانی که در تورهای غیرمجاز ثبت نام کرده اند، از نوع و کیفیت بسیار پایین خدماتی هستند. حتی برخی از مواقع به جای بردن افراد به هتل چهارستاره کنار خیابان شب را اسپری کرده اند اما خدمات دفاتر مسافرتی مجاز ابتدا به عقد قرارداد و نوع خدماتی که میخواهند ارائه دهند، می کنند.

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان کاشمر افزود: مواردی را که به طور غیرمجاز در بستر فضای مجازی به کار می‌برند، انجام می‌دهند.

وی بیان کرد: بر اساس قانون و دستورالعمل های موجود توریستی که اقدام به تبلیغ و فروش غیرمجاز در راستای برخوردهای قانونی مشمول جریمه 6 تا 12 میلیون تومانی می کنند.

یوسفی بیان کرد: در دوران بارداری ویروس شاهد رشد تورهای غیرمجاز حتی طبیعت‌گردی هم بودیم. برخی از موازی‌کاری‌ها به این موضوع دامن و لطمه می‌زند.

وی بررسی کرد: به دلیل همین موازی‌کاری‌ها حتی دستگاه‌های دولتی هم به این موضوع دامن می‌زنند و از در صورتی که مسیر درست در حوزه سفر و گردشگری دفاتر خدمات مسافرتی هستند.

ترشیز به شدت از نبود نیروی تور لیدر حرفه‌ای رنج می‌برد

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان کاشمر ادامه داد: با توجه به اینکه آموزش در حوزه گردشگری بسیار مهم است اما هنوز در تربیت نیروی متخصص گردشگری در شهرستان ضعیف است.

وی افزود: علیرغم اینکه امروز گردشگری صرفاً یک کسب و کار نیست و در تبدیل شدن به یک تخصص است اما حتی کسانی هم که به صورت تخصصی در این حوزه فعالیت دارند، حاضر به فراگیری آموزش های لازم حال هستند.

یوسفی گفت: در حالی که صدها موسسه آموزش کارآموزی را در بخش‌های مختلف، تربیت نیروی مک.

وی توضیح داد: هر منطقه چندی برای ارائه آموزش در شهرستان گردشگری انجام شده اما هنوز بسیار کم است، گردشگری منطقه برای اینکه رشد خودش را ببیند باید در حوزه تربیت نیروی انسانی و آموزش گردشگری به صورت تخصصی وارد شود.

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان کاشمر اضافه کرد: منطقه ترشیز به شدت از ن اگر در منطقه تورلیدر حرفه ای باشد و تخصصی وارد شود، بیشتر از مشکلات ورود گردشگر به منطقه.

وی با بیان اینکه چه آموزشهایی برای راهنمایان محلی در حوزه گردشگری دارایهایم و این ضعف و رنج بزرگی برای حوزه گردشگری است، عنوان کرد: اگر یک مقدار به فراگیری این آموزشها وجود داشته باشد و تعدادشان به بیش از 15 نفر برسد، میتوانیم در خود بگذریم. شهرستان کلاس‌ها را برگزار کنیم.

وی گفت: گردشگری خارج از کشور از فضاهای تکراری شده و به دنبال مقصدهای نو می شود، باید در کنار زیارت کاشمر به معرفی سیاحت، طبیعت، میراث ناملموس و رویدادهای دیگر هم بپردازیم باید گردشگری بهروز باشد، گردشگری نمی تواند در یک مدار ثابت حرکت کند.

اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان کاشمر تاکید کرد: در این کشور فقط به پزشک مراجعه کنید. حوزه گردشگری هم به افراد متخصص نیاز دارد و می‌طلبد برای پرورش این افراد در سطح بالای مدارسی بر

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا