عمومی

همه‌چیز در مورد نحوه انجام تست تبخال تناسلی

به گزارش اخبار استانی، برای تست تبخال تناسلی، از آزمایشی که توسط FDA (سازمان غذا و دارو) به نتیجه رسید. این تست، آنتی‌بادی‌های ویروس را جستجو می‌کند و می‌تواند بین HSV-1 (تبخال دهان) و HSV-2 تا تناس.

میزان دقت در تمام تست‌های آزمایشگاهی، از جمله تست‌های بیماری مقاربتی (STD)، از نظر «حساسیت و و» تست تبخال تناسلی دارای ویژگی ۹۷ ٪ و ویژگی ۹۸ ٪ است.

سوال رایج در رابطه با این آزمایش این است که در تست تبخال تناسلی از خون استفاده می‌شود یا مبتلا می‌شود؟ برای انجام این تست و شناسایی آنتی‌بادی‌های ویروس تبخال، از آزمایش خونی به نام آزمایش کمی ‌لوم.

برای این آزمایش بخصوصی لازم است؟

برای آزمایش HSV-2 نیازی به ناشتایی یا خاص نیست.

زه زمانی برای انجام این تست مناسب تر است؟

مان مناسبی برای آزمایش تبخال تناسلی وجود ندارد، زیرا بدن افراد با سرعت‌های متفاوتی بادی تو. تشخیص هرپس نوع ۲، بعد از گذشت سه هفته از امکان پذیر شدن، اما توصیه می‌شود ۴ یا ۶ هف شود. در صورت منفی بودن تست، توصیه می‌شود برای بررسی نتایج آزمایش، سه ماه دیگر دوباره تست کنید.

نتیجه آزمایش به ما چه می‌گوید؟

اگر نتیجه منفی شد، جای نگرانی نیست چون هیچ نشانه‌ای از وجود تبخال تناسلی در شما وجود ندارد. اگر هم مثبت بود، یعنی شما به تبخال تناسلی مبتلا هستید. تست های CLIA قابل اعتماد هستند، اما به دلایلی از ویروس های رایانه ای HSV-2 در برخی از جمعیت ها، جواب “مث.

نتایج برای تبخال تناسلی در آزمایش محدوده عددی قرار می‌گیرد. اگر تست شما مقدار 0.91 یا کمتر را نشان دهد، نتیجه منفی است. مقدار ۱.۰۹ یا بالاتر از آن، نتیجه مثبت است.

منبع: stdcheck / مترجم: الهه جعفرزاده

.

دکمه بازگشت به بالا