اخبار استانی

هیچ کس به سمت مرزهای شش گانه کشور مراجعه نکند/ اتمام صدور برگ گذر ویژه اربعین

به گزارش خبرگزاری اخبار استانی، سردار «محمد شرفی» با حضور در پایانه مرزبانی شهید حاج «قاسم سلیمانی» مهران با پایگاه خبری کلانتری مرزبانی گفت: از این ساعت به بعد، روز چهارشنبه خدمات خاصی صادر نمی شود.» در شهرستان های مرزی و انتهای مرز شش کشور ارائه نمی شود و لذا درخواست هموطنان عدم مراجعه به مرز به منظور عدم مراجعه حضور در مراسم اربعین حسینی در کربلا

وی با بیان اینکه تنها افرادی که در سامانه ثبت نام کرده اند و در سامانه پلیس ثبت نام کرده اند تا پایان امروز می توانند برای تردد از پایانه های مرزی اقدام کنند، اعلام می کنم در دفاتر محل +10 خدمات خاصی ارائه نمی شود. و یا در ادارات مهاجرت و ثبت گذرنامه و لذا شخص دیگری به این دفاتر مراجعه نخواهد کرد.

فرمانده قرارگاه اربعین گفت: از 24 ساعت پس از ثبت نام متقاضیان، کارت های ویژه اربعین در سامانه پلیس قرار می گیرد و فردا این کارت ها از طرف عراقی قابل قبول نیست، بنابراین امکان صدور ویژه نامه وجود ندارد. بگذرد. ​​.

سردار شرفی در ادامه با بیان اینکه تاکنون بیش از 3 میلیون و 300 هزار زائر از مرز تردد کرده اند و تا صبح امروز حدود 2 میلیون و 22 هزار نفر از این زائران از 6 مرز وارد کشور شده اند، گفت: با مشکل مواجه شدیم. موج سنگین بازگشت زائران که طرف عراقی برای کنترل و مدیریت بازگشت برخی از مرزها به ویژه مرز را بست و توجه خود را معطوف به بازگشت زائرین کرد.

وی ادامه داد: به ویژه برای بازگشت زائرین زنجیره ای از مرزهای ایران و عراق به هم متصل و به هم متصل می شود و از ابتدای مرز تا زمانی که برای رفتن به دیار خود قدم بردارند برنامه ریزی خوبی انجام شده است.

سردار شرفی درباره مدیریت ترافیک محورهای ارتباطی داخل مرزهای مهران خاطرنشان کرد و گفت: صبح امروز به دلیل اینکه توانستیم بار سنگین ترافیکی را از محور مهران به سمت ایلام تخلیه کنیم، مجبور به انحراف این محور شدیم. محور «ملکشاهی» جایگزین آن شد، اما هم اکنون به دلیل شرایط عادی جاده بازگشایی شده و تردد در آن به صورت رفت و برگشت انجام می شود.

فرمانده ستاد اربعین فراجا تصریح کرد: سیاست مجموعه اداری این است که با توجه به مردم بومی و بومی محدودیت ترافیکی در محورهای نزدیک مرزها ایجاد نکنیم.

وی تصریح کرد: در این خصوص، همکاران ما بر محورهای ارتباطی جاده با هواپیما نظارت و رصد می کنند و هر بار که بار دیگر گره ترافیکی ایجاد می شود، اقدامی موقت برای انحراف محور انجام می دهد که از طریق رسانه ها به موضوع مربوط می شود. اعلام خواهد شد

این موضع ارشد فرجا سپس به خدمات مرزبانی در ماموریت اربعین امسال اشاره کرد و گفت: مرز 3 ماموریت حفاظت از مرزها، ایجاد روابط دوستانه با همتایان عراقی و همچنین خدمت رسانی به مردمی است که مسئولیت داشتند. این وظایف

وی بیان کرد: بسیاری از مرزبانان و مسئولانی که در مراسم اربعین حضور داشتند، علاوه بر ماموریتی که بر عهده داشتند، به صورت داوطلبانه و از طریق واکس زدن کفش زائران و یا حمل وسایل و اثاثیه به زائران کمک کردند. یا نوزادان را نزد خود می‌داشتند یا به کودکان و سالمندان کمک می‌کردند یا بیماران را به تخت‌های بیمارستان منتقل می‌کردند و همه این اقدامات را به عشق ابا عبدالله الحسین (ع) انجام می‌دادند. شفی همه ماموران فراجا بهدة.

سردار شرفی در خصوص رضایت زائرین از خدماتی که فراجا به آنها ارائه می کند، گفت: بسیاری از زائرینی که از خاک عراق به کشور آمده بودند، با دیدن مأموران اداری که مشتاقانه مشغول ارائه خدمات بودند، مشاهده کردند. خدا را شکر کرده و ابراز محبت و قدردانی خود را از طریق مأموران به بازدیدکنندگان اعلام کردند و حتی بسیاری از این عزیزان صورت همکاران خود را می بوسیدند و به آنها می گفتند خدا رحمتشان کند و با اعمال خود باعث شرمندگی من شدند که این نشان می دهد که برنامه ریزی ها و تدابیر فرماندهی ادارات کشور در راستای امنیت و احترام به زائرین به خوبی انجام می شود.

46

دکمه بازگشت به بالا