اخبار استانی

واکسیناسیون بیش از ۶۰ درصد کودکان خاش و تفتان بر علیه بیماری سرخک

اخبار استانی/ سیستان و بلوچستان مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان خاش و تفتان با تقدیر از استقبال خوب مردم افتخاری شهرستان از برنامه های بهداشتی بویژه کمپین سرخک و سرخجه و واکسن تاج، گفت: آموزش بهداشت، مراقبت در زمینه های مختلف. تشخیص و پایش بیماری ها و به ویژه واکسیناسیون در دو طرح تاج همزمان برای گروه های سنی بالای 12 سال و سرخک، سرخجه و اوریون برای کودکان 9 ماه تا 7 سال.

رضا کرد در گفت وگو با اخبار استانی، افزود: از آغاز طرح واکسیناسیون سرخک و سرخجه تاکنون 27 هزار و 47 واکسن سرخک، سرخجه و اوریون به مدت 9 روز در شهرستان های خاش و تفتان به مدت 9 روز علیه سرخک و سرخجه واکسینه شده اند. با سایر واکسن‌ها تلفیق می‌شود. جمعیت معمولی مراقبت‌های بهداشتی شهری در مراکز و پایگاه‌های خدمات جامع سلامت هدف قرار گرفته و در روستاها خانه به خانه انجام می‌شود.

وی افزود: از شهروندان و والدین تقاضا داریم نسبت به واکسیناسیون عروق بیماری کرونا توجه ویژه داشته باشند و واکسن سرخک و سرخجه را به کودکانی که در حال بازگشت به شرایط عادی زندگی هستند بازگردانند.

به گفته دکتر رضا کرد، خوشبختانه با اطلاع رسانی و آگاهی عموم مردم از همان ساعات اولیه شروع کمپین مکمل واکسیناسیون سرخک و سرخجه شاهد استقبال والدین و حضور در مراکز بهداشتی و درمانی بودیم و امیدواریم دست در دست هم باشیم.

وی گفت: کارشناسان با مراجعه مداوم به مراکز تحت پوشش و ارزیابی روند ارائه خدمات واکسیناسیون عروق بیماری کرونا و سرخک و سرخجه و نحوه نگهداری واکسن و علامت گذاری عروق بیماری کرونا و سرخک طبق دستورالعمل های مناسب روزانه، شهرستان به طور مستمر نظارت دارند. و واکسن سرخجه. و در سطوح بالاتر گزارش شده است.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا