اخبار استانی

واکسیناسیون ۲۴۰ هزار دام در بوشهر

عسنا/بوشهر مدیر دامپزشکی استان بوشهر از واکسیناسیون بیش از 240 هزار دام اهلی و صنعتی در یک ماه خبر داد.

مهدی تنگستانی ماکان روز چهارشنبه 30 آبان در نشست خبری از واکسیناسیون بیش از 240 هزار دام اهلی و صنعتی علیه بیماری ها در یک ماه گذشته خبر داد و گفت: بیش از 108 هزار راس در برابر بیماری های استراتژیک و بیش از 133 هزار راس در برابر بیماری های غیر عادی. -واکسینه استراتژیک

وی افزود: تیم های بازرسی دامپزشکی طی یک ماه گذشته از 12 هزار و 6 هزار و 590 محصول در مراکز تولید، توزیع و توزیع مواد اولیه بازدید کردند.

رئیس اداره دامپزشکی استان بوشهر با اشاره به عملکرد دامپزشکی در زمینه صادرات آبزیان از استان بوشهر خاطرنشان کرد: نمونه برداری و انجام آزمایشات لازم و صدور گواهینامه به کشورهای مقصد از جمله اقدامات لازم برای صادرات

تنگستانی افزود: 3 هزار و 301 نوع غذای دریایی در ماه گذشته برای کشورهای امارات، چین، قطر، روسیه، ترکیه، مالزی و عمان برای صادرات نمونه‌برداری و آزمایش شد.

وی از نظارت بر برداشت میگوی تازه و صدور گواهی قرنطینه بهداشتی خبر داد و افزود: در مدت مذکور این پایش بر روی بیش از 426 هزار و 20 کیلوگرم میگو در شهرستان انجام شد.

رئیس اداره دامپزشکی استان بوشهر گفت: نظارت بر کشتار بیش از یک میلیون و 400 هزار قطعه طیور صنعتی صورت گرفته است.

تنجستانی گفت: طی فروردین ماه سال جاری نظارت بر دامداری و تامین گوشت قرمز سالم به تعداد بیش از 2 هزار و 300 راس دام انجام شد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا