عمومی

واکنش معاون قوه قضائیه به مهاجرت پرستاران؛ هزینه ۲ میلیاردی برای آموزش هر پرستار

به گزارش خبرگزاری اخبار استانی در خصوص مددکاری اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم، اصغر جهانگیر گفت: با اتخاذ رویکردها و سیاست های حمایتی و ارتقای جایگاه شغلی پرستاران و تامین امنیت شغلی آنان باید شرایطی را فراهم کنیم که این ملی پوش سرمایه صرف مهاجرت خواهد شد

وی با اشاره به جذابیت شغل پرستاری و مهاجرت پرستاران تصریح کرد: دنیا در چند سال اخیر با مشکل کمبود نیروی متخصص در حوزه پزشکی به ویژه پرستار مواجه بوده و بر این اساس اقدامات تشویقی صورت گرفته است. برای جذب پرستار از کشورهای دیگر در نظر گرفته شده است که علاوه بر مشکلات و خواسته های این تیم حرفه ای، مسیر خروج پرستاران نیز باز شد.

جهانگیر می داند که بهترین راه برای مقابله با این چالش مهم شناسایی جریان ها، نهادها و افرادی است که با هدف دلالی و سودجویی از این سرمایه های گرانبها جامعه را به مهاجرت تشویق می کنند و همچنین حمایت همه جانبه این گروه و رفع کاستی های قوانین متناقض در حوزه پرستاری.

کاهش مهاجرت هواداران با تحقق مطالبات قانونی

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه به تعدادی از خواسته های پرستاران اشاره کرد و گفت: اجرای تعرفه خدمات پرستاری، کمبود نیرو، خطر ابتلا به انواع بیماری های واگیردار، غیراستاندارد و شیفت کاری طولانی مدت. ، کم درآمد، پرستاران رسمی بیکار و کوتاح‌مدت از جملة اومافات فرنستان است که اندیدریم بارفع و تمتدور انها بوقیمه از دغدغه آن قصر یتشارغر بکاهیم.

அத்துத்து தியுத்து யாய்சியுக்கு

وی برای جلوگیری از افزایش مهاجرت این گروه تخصصی در شرایطی که به گفته مسئولان با کمبود 100 هزار پرستاری مواجه هستیم، جذب نیرو را کاهش فشار بر پرستاران و تحقق منطقی آنها دانست. خواسته ها.

جهانگیر با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب در دی ماه 1400 در دیدار جمعی از پرستاران و خانواده های شهدای سلامت بر اجرای قانون تعرفه خدمات پرستاری تاکید کرد: بر اساس تاکیدات ایشان. برای رسیدگی به وضعیت پرستاران، رفع مشکلات را وظیفه خود می دانیم و آنها را در اولویت اقدامات قرار می دهیم.

رسیدگی به مشکلات هواداران را ضروری می دانیم

همیار جامعه و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه افزود: رسیدگی به مشکلات پرستاران را وظیفه خود می دانیم و با ایجاد امنیت شغلی سعی در تامین آرامش روحی و سلامت جسمی جامعه داریم. برای این دسته از کارگران

جهانگیر درباره نقش مهم پرستاران در حفظ سلامت جسمی و روانی جامعه گفت: یکی از نزدیک ترین افراد پرستارانی هستند که با فرد بیمار و همچنین خانواده و دوستان فرد بیمار در ارتباط هستند و قرار می دهند. همه مشکلات پشت سرشان است تا این نقش مهم را ایفا کنند، درهای بیمارستان را باز می کنند و از بیماران مراقبت می کنند.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه با اشاره به فشارهایی که ویروس کرونا بر جامعه پزشکی به ویژه پرستاران وارد کرده است، گفت: در بحران کرونا، پرستاران بدون توجه به سلامت و جان بیماران به خدمات رسانی پرداختند. این نباید از خود گذشتگی یا از خود گذشتگی باشد.

بیشتر بخوانید:

واکنش به هواداران مهاجرت

233233

دکمه بازگشت به بالا