اخبار استانی

وبگاه نشریه هتاک «شارلی ابدو» هدف حمله هکری قرار گرفت

دفتر دادستانی پایریس فیریس کرد;

دفتر دادستانی پاریس امهم هکری به وبگاه نشریه هتاک کارلی ابدو را کرد.

به گزارش خبرگزاری آنا و به نقل از تایم نیوز، دادستانی پاریس با تایید اطلاعات منتشر شده از سوی رادیو «اروپا 1» اعلام کرد: تحقیقات و تحقیقات از روز پنجشنبه پس از شکایت چارلی ابدو در در رابطه با هک شدن وبسایت در این هفته.”

در بیانیه دادستانی پاریس، تحقیقات درباره حمله سایبری به وب سایت این نشریه پس از شکایت از مدیریت آغاز شد. بررسی اتهامات مربوط به دسترسی متقلبانه به یک سیستم پردازش خودکار شامل نگهداری، معرفی، تصحیح و استخراج داده های جعلی و جلوگیری از عملکرد چنین سیستمی است.

وب سایت تایم نیوز می افزاید: این اتفاق تقریبا 8 سال پس از حمله سایبری که چارلی ابدو را نابود کرد، رخ داد.

עשלני אסט קה פאשון נאמה פרנשוני שארלי אבדו קאדי ביש בה באהנה באי ביאין ביאן רא אליה אליה מרגיעיט אלי דייין ו שיטיליש קישורמן קרד קרד קרד שד ב בא שרפים בא אלהן אלהן משטרים איראנים.

ناصر کنعانی، سخنران و رئیس مرکز دیپلماسی عمومی وزارت امور خارجه در دیدار سفیر فرانسه در تهران، ضمن اعلام میزان مخالفت شدید این کشور با دولت فرانسه، گفت: نظام اسلامی جمهوری ایران به هیچ وجه توهین به مقدسات و ارزش‌های دینی و ملی خود را نمی‌پذیرد.» و فرانسه حق ندارد به بهانه آزادی تحقیر مقدسات دیگر کشورها و ملت‌های مسلمان را توجیه کند. .

سخنگوی وزارت امور خارجه کیشورمان با اشاره به انتشار سیاه قبلی این نشریه فرانسوی در نقض حریم مقدس پیامبر اسلام، قرآن کریم و دین مبین اسلام، افزود: و غیرموجه را ترید. دولت فرانسه می‌داند.

در پایان با تایید اینکه جمهوری اسلامی ایران حق پاسخ متناسب را برای خود محفوظ می دارد، اعتراض رسمی وزارت امور خارجه جمهوری کیشور در این خصوص به سفیر فرانسه تقدیم شد و تاکید کرد؛ جمهوری اسلامی ایران منتظر توضیح و اقدام جبرانی از سوی دولت فرانسه است.

سفیر فرانسه بر نظرات بیان شده در پاسخنامه تاکید کرد و متن یادداشت به سرعت اعتراض را به مقامات محلی منتقل خواهد کرد.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا