عمومی

پانسمانی که زخم‌ها را سریع‌تر التیام می‌دهد

زخم ها را سریع التیام می بخشد

مرکز پزشکی دانشگاه نبراسکا و مؤسسه نوآوری‌های زیست‌پزشکی برای ایجاد یک تهویه مطبوع فیبر نوری با یکدیگر همکاری کردند. این آئروژل باعث می شود که زخم های دیابتی سریعتر و موثرتر بهبود یابند.

خبرگزاری اخبار استانی گروه دانش و فناوری؛ پروتئین جدیدی به آئروسل اضافه شده است که خواص ضد میکروبی دارد و تشکیل رگ های خونی جدید و پوشش بافتی روی زخم را تشویق می کند.

درمان زخم پای دیابتی (DFU) دشوار است. هر ساله تعداد زیادی از بیماران مبتلا به DFU باید دست و پای خود را قطع کنند که تاثیر منفی بر کیفیت زندگی آنها خواهد داشت. هزینه سالانه درمان زخم پای غیر دیابتی در آمریکا 1.38 میلیارد دلار برآورد شده است.

زخم پای دیابتی به دلیل مشکلات اساسی در گردش خون، آسیب عصبی، عملکرد سیستم ایمنی و فیبروز، با بهبودی ضعیف و نتایج بالینی ضعیف همراه است. در طول بهبود طبیعی زخم، سلول‌ها و مولکول‌های خاصی باید به محل زخم مهاجرت کنند. این سلول‌ها رگ‌های خونی را تشکیل می‌دهند و شروع به بازسازی بافت می‌کنند که هر دو برای ترمیم سریع و بسته شدن زخم ضروری هستند.

محققان این پروژه آئروسل‌هایی حاوی نانوالیاف با ریزساختارهای سازمان‌یافته ایجاد کردند که به رساندن اکسیژن و مواد مغذی به بستر زخم و مهاجرت سلولی کمک می‌کرد. علاوه بر این، پیشگیری از عفونت برای بهبود سریع زخم پای دیابتی ضروری است. این تیم یک پپتید ضد میکروبی کاملاً جدید به پانسمان اضافه کرده است تا از رشد باکتری ها جلوگیری کند و بهبودی را تشویق کند. در مقایسه با این پپتید جدید با عوامل ضد میکروبی موجود در بازار، ارزان تر و موثرتر است که از مزایای این موضوع است.

این تیم نشان داد که این پانسمان زخم های پای دیابتی را در دو هفته بهبود می بخشد، به طور قابل توجهی سریعتر از سایر پانسمان ها در زخم های دیابت نوع 2.

انتهای پیام/

آیا این خبر مفید است؟

در نتیجه 0 و 0 رای مخالف

دکمه بازگشت به بالا