اخبار استانی

پایان ربع سکه بورسی؛ عرضه در مرکز مبادله ارز و طلا از هفته آینده

بانک مرکزی اعلام کرد؛

بانک مرکزی اعلام کرد: با راه اندازی مرکز مبادله ارز و طلای ایران تابلوی معاملات حوالجات خرد ارزی برای صرافی‌های تضامنی ایجاد و عرضه ربع سکه نیز از هفته آینده به این مرکز منتقل می‌شود.

به گزارش گروه اقتصاد خبرگزاری آنا به نقل از بانک مرکزی، امیر هامونی مشاور رئیس کل بانک مرکزی اظهار کرد: با راه اندازی مرکز مبادله ارز و طلای ایران، صرافی‌های تضامنی امکان معاملات حوالجات خرد ارزی را پیدا خواهند کرد.

وی بیان کرد: در فاز اول راه اندازی مرکز مبادله ارز و طلای ایران، با استقرار دستگاه‌های دولتی، از سامانه تامین ارز خدماتی سرفصل‌های مصوب بانک مرکزی رونمایی می‌شود و متقاضیان ارز خدماتی می‌توانند از بستر این مرکز ارز مورد نیاز خود را دریافت کنند.

وی با بیان اینکه فاز دوم توسعه مرکز مبادله ارز و طلای ایران مربوط به راه اندازی تابلوی حوالجات خرد ارزی است تشریح کرد: تابلوی حوالجات خرد ارزی با تمرکز بر صرافی‌های تضامنی فعال خواهد شد. صرافی‌های تضامنی در تابلوی حوالجات خرد ارزی نقش پررنگی خواهند داشت و امیدواریم که در آینده نزدیک این تابلو فعال شود.

هامونی در خصوص حوالجات ارزی کالا‌های اساسی تصریح کرد: عملیات صرافی، خرید و فروش، تسویه و جابه جایی صرفا ارز کالا‌های اساسی از طریق  بانک‌ها و صرافی‌های بانکی صورت خواهد گرفت.

**عرضه ربع سکه از هفته آینده به مرکز مبادله ارز و طلا می‌رود

مشاور رئیس کل بانک مرکزی همچنین از عرضه ربع سکه در مرکز مبادله ارز و طلای ایران خبر داد و اذعان کرد: از هفته آینده و بعد از تشریفات قانونی، عرضه ربع سکه از سوی بانک مرکزی و در مرکز مبادله ارز و طلای ایران آغاز خواهد شد. معاملات ربع سکه با محوریت بانک ها، صرافی‌های بانکی و صرافی‌های تضامنی صورت خواهد گرفت و شرایط عرضه آن به زودی در قالب امید نامه و آگهی اعلام می‌شود.

هامونی اعلام کرد: از هفته آینده تراکنش‌های پایانه‌های فروش (پوز بانکی) برای صرافی‌هایی که رتبه الف دارند به ۳۰۰ میلیون تومان افزایش می‌یابد؛ تعداد صرافی‌های رتبه الف ۲۳ مورد است.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا