اخبار استانی

پای “اسب کرد” را به بازارهای صادراتی باز کنیم/ میدان سوارکاری؛ مطالبه مهم از سفر رئیس جمهور

اخبار استانی / کرمانشاه انجمن رئیس صنفی اسب داران کرمانشاه با تاکید بر لزوم راه‌اندازی هرچه زودتر میدان سوارکاری در استان، گفت: راه‌اندازی این میدان می‌تواند به کمک کارخانه‌ها و اقتصاد کرمانشاه کند.

جهانبخش شکری امروز (هفتم تیر) در نشست تخصصی اسب کرد، از مهم نژاد کرد یاد کرد که به نوعی پایه ژنتیکی تمام اسب‌های جهان است و افزود: اسب کرد تنها در چهار کشور دنیا شامل ایران، عراق، سوریه و ترکیه وجود دارد و فعاليت آن در ايران با کرمانشاه است.

وی اسب کرد را توانی عظیم دانست که می‌توان به ساخت و تولید ثروت در کرمانشاه کمک کرد.

انجمن صنفی اسب‌داران کرمانشاه از موضوع اسباب‌کشی استفاده می‌کند را نیازمند مهم اعلام کرد و ادامه داد: اولین نکته مهم ثبت جهانی اسب‌ نژاد کرد، رئیس‌جمهور است که برای این منظور ابتدا باید مسیر ثبت ملی آن پیش برویم.

شکری از پیگیری قابل توجهی که در انجمن صنفی اسب‌داران با همکاری سایر بخش‌ها برای ثبت جهانی اسب‌ها انجام می‌شود یاد کرد و افزود: امیدواریم به زودی خبر ثبت جهانی اسب کرد.

وی با بیان اینکه جهانی اسباب کرد زمینه ساز برندسازی برای آن است، نظران کرد: باید تلاش کنیم.

موضوع دیگری که رئیس خانه صنعت و معدن استان کرمانشاه بر آن تاکید کرد، لزوم تجاری سازی و ایجاد اسب نژاد کرد که متقاضیان فراوانی خاص در همسایه از جمله اقلیم عراق دارد و می‌تواند آرزوی قابل توجهی داشته باشد به همراه داشته باشد.

شکری از افزایش قابل توجه هزینه نگهداری اسب هم یاد کرد که باعث می شود از اسب داران به سختی و به دلیل دلیل این کار بمانند و عنوان کرد: اگر بتوانیم اسب ها را با ارزش واقعی آن انجام دهیم، باید توجهی به این هزینه ها شود. جبران خواهد شد.

وی با انتقاد از اینکه هم اکنون نیز گاهی خروج غیرقانونی و صورت قاچاق اسب کرد توسط دلالان را شاهد هستیم، تاکید می کنیم: این روند باعث ایجاد اسباب به بی نام و نشان می‌شود که در نهایت به نام اسب‌ها نیز می‌شود.

انجمن صنفی اسب‌داران کرمانشاه معتقد است، اگر مسیرهای قانونی برای رشد اسب‌ها به منطقه گشوده شود و اسب‌های شناسنامه‌دار را صادر کند، دست دلالان نیز خواهد شد و سود واقعی به پرورش‌دهنده اسب‌ها می‌رسد.

شکری کرد: به علاوه شرایطی که باید در حراج‌ها و جشنواره‌های کرد شرایط فراهم شود، از این هدف که اسباب اسباب‌کشی فراهم شود، بیشتر آشنا می‌شوند و هم می‌توانند مکان‌هایی را خریداری کنند. برای این منظور باید پیش‌روی روی مرتفع شود.

این اسباب‌بازی فعال همچنین برای افزایش راه‌اندازی هرچه زودتر میدان سوارکاری در کرمانشاه تأکید کرد و گفت: باید میدان کورس اسب در دهکده المپیک راه‌اندازی شود که با پیگیری‌های انجام شده این موضوع حتماً در سفر آتی رئیس جمهور به کرمانشاه طرح می‌شود.

شکری وجود میدان سوارکاری را برای اسب کرد ارزش دانست و عنوان کرد: اکنون که جای میدان سوار کاری خالی است، باید بر مواردی مانند مسابقات زیبایی بیشتر انجام دهیم تا مسابقات کورس، استقام و … .

وی تاکید کرد: وجود میدان سوارکاری محلی برای استفاده بیشتر از ظرفیت اسباب کشی خواهد بود و می‌توان آن را انجام داد

خانه صنعت و معدن کرمانشاه با بیان اینکه در دین اسلام تنها در حوزه سوارکاری حل می شود، اظهار داشت: می گوید: در حاشیه میدان سوارکاری، شرط ایجاد شده و ایجاد شده است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا