اخبار استانی

پردیس فنآوری سلامت در پارک علم وفنآوری قزوین راه اندازی می شود

بردیس فناوالی سلامت در علم وفناوری قزوین راهتزی می شود

رایس دریاس دینکس علم و تکلیک استان قزوین گفت: بردیس تکلیک سلامت در 2200 مترمربع ازجاد در علم و تکلیک کزوین راحت می شود.

به رابوته اخبار استانی از قزوین; عبدالله در سومین نشست توسعه اقتصاد دانشگاهی استان قزوین که عصر شنبه برگزار شد، مدرسه شهید سلیمانی استان قزوین گفت: اولویت این دانشگاه تمرکز بر پژوهش های فناورانه است، بنابراین تصمیم گرفتیم بر روی توسعه فناوری سلامت بر اساس نیاز استان و کشور، فناوری بومی و اکوسیستم های خود را در اولویت برنامه های علمی خود قرار داده ایم.

دیدبان کرد: امسال برنامه ها و فعالیت های مهمی از جمله راه اندازی پردیس سلامت در پارک علم و فناوری، برگزاری کافه های کارآفرینی و خلاقیت در دانشکده ها، بیمارستان ها و صنایع، برگزاری جلسات بوت کمپ هوش مصنوعی برای تیم سازی، در دستور کار داریم. راه اندازی دفاتر مشترک صنعت و دانشگاه، برگزاری رویدادهای ارتباطی با مشتریان و مصرف کنندگان محصولات و برگزاری جلسات جذب ایده های فناورانه بر اساس نیاز صنعت از جمله این احکام است.

09

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قزوین نیز با بیان اینکه اقدامات ویژه دانشگاه برای توسعه اقتصاد دانش بنیان است، بیان کرد: راه اندازی مرکز نوآوری های زیست فناوری و گیاهان دارویی به صورت مشترک با پارک ولایت، ایجاد دو ماهواره. ایجاد مراکز رشد در کلیه دانشکده ها و مراکز تحقیقاتی، عضویت در صندوق پژوهش و فناوری استان مهمترین برنامه دانشگاه علوم پزشکی در سال جاری است.

وی یادآور شد: همچنین مشارکت در صندوق پژوهش و فناوری استان تهران برای حمایت از هنرمندان، مشارکت در صندوق پژوهش و فناوری استان تهران برای حمایت از هنرمندان و اجرای برنامه های مشترک با صنایع برای کمک به تجاری سازی محصولات از دیگر اقدامات امسال است.

دیدبان افزود: 3 شرکت دانش بنیان و 26 واحد در مرکز دانشگاه علوم پزشکی قزوین داریم و 80 پروژه تکمیل شده نیز داشته ایم که از این تعداد 47 محصول دارای نمونه اولیه و 30 محصول مورد تایید قرار گرفته است.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین بیان کرد: 12 محصول به مرحله تجاری رسیده و حجم فروش از 99 میلیارد ریال فراتر رفته و 52 اختراع نیز به ثبت رسیده است.

وی گفت: ساختمان پردیس سلامت دانشگاه علوم پزشکی در فضایی به مساحت 2200 متر مربع در 4 طبقه ساخته می شود و دارای دو آزمایشگاه، 4 کارگاه، دو واحد شتاب دهنده و 24 اتاق برای استقرار تکنسین ها خواهد بود.

08

دیدبان تصریح کرد: پیش بینی می کنیم ساخت این مجموعه اعتباری بالغ بر 32 میلیارد تومان داشته باشد که در دو فاز عملیاتی می کنیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی در پایان با توجه به تغییر وضعیت کرونا در استان گفت: به شهروندان توصیه می کنیم برای درمان سرماخوردگی و آنفولانزا از ماسک استفاده کنند و از مصرف بی رویه آنتی بیوتیک خودداری کنند و اجازه دهند بیماری بدون دارو عبور کند. نباید استفاده شود.

انتهای پیام

آیا این خبر مفید است؟

در نتیجه 0 و 0 رای مخالف

دکمه بازگشت به بالا