اخبار استانی

پلمب دو مجموعه شهربازی در سقز

پلمب دو سمله شهربازی در سقز

ريس سقز و بانه از پلمب دو سورمه شهربازي سرپوشيده در شهرستان سقز در مرداد سال جاری خبر داد.

به روگر اخبار استانی از کردستان; ازاد رضایی ریس سقز و بانه گفت: شهربازی‌های مشاه و میشا و کایه در شهرستان سقز به دلیل تجهیزات غیراستاندارد بر اساس ماده 15 قانون تقویت و گسترش سیستم استاندارد و با پیگیری واحد قانونی و همچنین به دستور شورای شهر آنلاین شد.

مدیر استاندارد سقز و بانه با اشاره به اینکه هدف از تجهیزات غیراستاندارد شهربازی پیشگیری از بروز حوادث به ویژه برای کودکان است، افزود: به ویژه وسایل و تجهیزات شهربازی که در آنها تعبیه شده است باید بررسی شود. برای ایمنی و داشتن گواهی ایمنی.» بریشان استر کند این اماکن

و یادآور شد: تجهیزات نصب شده در این دو گروه فاقد گواهی استاندارد بوده و متاسفانه پیگیری های لازم برای اخذ گواهی ایمنی این تجهیزات توسط متولیان انجام نشده است.

در ماده 15 قانون ترویج و توسعه نظام استاندارد آمده است: «هر بار که اجرای استاندارد در مورد کالاها و خدمات پس از انقضای مهلت های تعیین شده الزامی اعلام شود، تولید، تمرکز، توزیع و فروش این گونه کالاها و خدمات بدون علامت استاندارد یا بدون تایید سازمان ممنوع بوده و کالاهای مربوطه ضبط و طبق ماده 40 این قانون رفتار می شود.» لازم به ذکر است تجهیزات شهربازی مشمول استاندارد اجباری و ارائه خدمات به تجهیزات مذکور بدون گواهی ایمنی غیرقانونی بوده و جرم محسوب می شود.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا