اخبار استانی

پنج عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی مشهد در فهرست دانشمندان برتر جهان

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز ، فاطمه فراش با محرم، محمدعلی خلیل زاده، ابوالقاسم داوودنیا، جمشید خان چمنی و فریده نامور از اعضای هیئت علمی دانشگاه اسلامی آزش 2021 مشهد در فهرست 2 درصدی قرار دارند. نمایندگی مشهد دانشمندان برجسته جهان آنها قرار گرفتند.

2 درصد از دانشمندان برتر جهان برای تأثیرات طولانی مدت و یک ساله انتخاب می شوند. بر اساس به‌روزرسانی اخیر الزویر در مرداد ۱۳۹۰، تعداد ۵۲ نفر از اساتید دانشگاه آزاد اسلامی فهرست شده‌اند. بلند مدت و 121 معلم. عضویت در دانشگاه آزاد اسلامی به مدت یک سال می باشد.

برای انتخاب فهرست دانشمندان برتر، اطلاعات علمی پژوهشگران جهان بر اساس پایگاه های علمی معتبر در پنج موضوع اصلی، 22 حوزه موضوعی و 176 موضوع فرعی یا تخصصی که حداقل پنج مورد از آنهاست، تهیه شده است. مقاله علمی انتشار، بررسی و انتخاب بر اساس شاخص هایی مانند تعداد استناد، شاخص محقق (H-index) و میزان استناد به خود.

به گزارش آنا، فهرست دو درصدی دانشمندان در حال تحلیل و ارزیابی استناد داده ها هستند. پایه اسکوپوس که توسط محققان دانشگاه استنفورد ارائه شده است، اسامی 100000 محقق از 22 رشته و 176 رشته بر اساس معیارهای استناد استاندارد طبقه بندی شده است. نتایج این ارزیابی در آگوست 2021 در پایگاه داده Elsevier منتشر شد، “به روز رسانی داده های آگوست 2021” پایگاه های تالیفی به روز شده برای علم کامل شاخص های استنادی استاندارد شده.

انتهای پیام/4121/

دکمه بازگشت به بالا