اخبار استانی

پژوهش بدون فناوری و تولید تجاری در دنیا جایی ندارد

رئیس سازمان تحقیقات علمی و صنعتی ایران گفت: پژوهش بدون فناوری و تولید تجاری در دنیا جایی ندارد و مقالات دانشمندان نباید منجر به تولید محصولاتی شود که به حل مشکلات و مشکلات و رفع مشکلات کمک کند. نیازهای کشور و رفع فشار تحریم ها.»

به گزارش اخبار استانی، دکتر حسن زمانیان در نشست مشترک با مدیران یکی از شرکت های بخش خصوصی که در محل این سازمان برگزار شد، اظهار داشت: فناوری بدون تحقیق مانند درختی بی ریشه است و هر دو باید مکمل یکدیگر باشند تا بتوانند به ثمر بنشینند. و صنعتی ایران کیںهای از خلک آیدا تا رودیں ترادک تراکی است.

وی همچنین در معرفی بخش های مختلف این سازمان با بیان توانمندی ها و پروژه های انجام شده در زمینه مواد شیمیایی و تولید و استخراج اسانس و تولید و تکثیر آنزیم های مورد استفاده در صنایع شوینده شرکت بخش خصوصی، و تولید و فرآوری بیودیزل با حضور تخمیرگرها گروههای تحقیقاتی صنعتی و نیمه صنعتی سازمانهای فناوری شیمیایی و بیولوژیکی تحقیقات علمی و صنعتی ایران.

در پایان این جلسه مهندس سیفی رئیس هیئت مدیره بخش خصوصی این شرکت گفت: از گستردگی موضوعات پژوهشی در سازمان و تنوع رشته های مختلف در این گروه تحقیقاتی بسیار خوشحال شدم. به ما انگیزه زیادی داد تا بتوانیم انجام دهیم.» بیایید از قابلیت های این مجموعه استفاده کنیم.

وی همچنین فرآوری سوخت ها با محوریت بیودیزل و استخراج بنزین از گاز طبیعی با طراحی پالایشگاه های کوچک در مناطق مختلف کشور را به عنوان دو پیشنهاد تحقیقاتی لازم برای کشور مطرح کرد و گفت: راه اندازی این دو طرح می تواند اشتغال ایجاد کند و در این موارد به کشور کمک کند

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا