اخبار استانی

پیشرفت استان نباید به بودجه سالانه وابسته شود

در سائة تعليقة استان ازبارجان غربي;

وزیر کیشور بر ارائه الگوی اسلامی – ایرانی استان متناسب با ظرفیت های بومی هر استان تاکید کرد.

به گزارش گروه سیاست خبرگزاری، احمد واحدی در جلسه توسعه استان آذربایجان غربی که با حضور پرویز فتح رئیس بنیاد مستضعفان محمدصادق برگزار شد. معتمدین استان، نمایندگان استان در شورای اسلامی شورای اسلامی و گردهمایی فعالان اقتصادی استان در محل وزارت کیشور گفتند: تعامل با نخبگان و مدیران ارشد استان شرط مهمی است. توسعه استان است و باید از این فرصت برای رفع گره های توسعه و تسریع در اجرای برنامه استفاده کرد.

وی با بیان اینکه این جلسه برای توسعه استان آذربایجان غربی برگزار شد، افزود: توسعه کل کشور در گروه توسعه استان قرار دارد و به همین دلیل، ایده توسعه در محور استان جلو رفت.

وزیر کیشور گفت: توسعه استان ها در قالب الگوی پیشرفت اسلامی – ایرانی قابل تحلیل است و برش های استانی باید متناسب با ظرفیت های استانی و محلی استان ها استخراج شود.

وی در بخشی دیگر از گفتگوی خود به تشریح مزیت های الگوی پیشرفت کشور پرداخت و گفت: در این مدل کارهای عمرانی و عمرانی با سرعت و هزینه کمتری انجام می شود.

وی با بیان اینکه باید ظرفیت های اقتصادی، تجاری و فرهنگی استان ها فعال شود، گفت: مشکلات در حوزه های اقتصادی بیش از آن که ناشی از منابع مالی باشد، به بعد اقتصادی و فرهنگی و در واقع وابسته بودن مربوط می شود. در مورد بودجه‌های سالانه ملی یک مشکل جدی در روند تعلیق امرانی استان‌ها امیکند می‌کند.

وزیر کیشور گفت: شناسایی ظرفیت های استان به ویژه در حوزه جذب سرمایه گذاری و دعوت از فعالان اقتصادی و کارآفرینان خارج از کشور باید در محور برنامه های استان قرار گیرد.

واحیدی گفت: بسیاری از فعالان اقتصادی با استان و شهرستان خود ارتباط اجتماعی خاصی دارند و آماده سرمایه گذاری در مناطق خود هستند و در این زمینه استان ها باید این ظرفیت ها را به خوبی شناسایی و استفاده کنند.

ظرفیت های فرهنگی استان آذربایجان غربی موضوع دیگری بود که واحدی در این نشست به آن اشاره و تاکید کرد: اتحاد مردم و گروه ها در استان آذربایجان غربی بی نظیر است و این فرصتی برای رشد سریع استان است.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا