اخبار استانی

پیش بینی ایجاد یک میلون فرصت شغلی در سالهای ۱۴۰۱-۱۴۰۰/ اعطای ۱۴ هزار میلیارد تومان تسهیلات اشتغال روستایی و ایجاد ۲۷۰ هزار نفر اشتغال

رامین اسدی در جلسه تالار غدیر شورای شهر آبادان تالار ویژه فرمانداری آبادان در جمع خبرنگاران گفت: در حال آماده سازی زیرساخت های مناسب برای اشتغال مورد انتظار در کشور هستیم. شورای عالی اشتغال این موضوع را جدی گرفته است و 7 گروه راه اندازی کرده ایم و همه معاونت ها کمک می کنند تا این کار راحت شود.

مولوی نماینده مجلس شورای اسلامی در مجلس شورای اسلامی در خصوص دلایل سفر به آبادان افزود: بر اساس برنامه ریزی انجام شده وارد مناطق و شهرهایی با بیکاری بالا می شویم.کارمزد. طرح موضوع می شود. مدل‌های اکوسیستم اشتغال را بررسی می‌کند. واحدهای مشکل دار شناسایی می شوند و در نهایت راهکارهایی را می یابیم و ارائه می کنیم که بتواند در موضوعاتی مانند اشتغال زایی و فعال سازی مجدد واحدهای ثابت موثر باشد.

وی افزود: از دستگاه های اجرایی می خواهیم به عنوان اکوسیستم اشتغال ملی که همکاری همه دستگاه ها است، فعالیت کنند تا بتوانند به عنوان تسهیل کننده عمل کنند تا بهتر از گذشته عمل کنند.

مدیرکل سرمایه گذاری و اشتغال روستایی طرح جامع وزارت کار، کار، تعاون و امور اجتماعی یادآور شد: برای تحقق اهداف در شهرستان آبادان باید کمیته تسهیلات در دولت راه اندازی شود. بودجه برای مناطق روستایی تسهیلات اشتغال در بند الف وزارتخانه و تبصره 18. خانه های جهاد کشاورزی، اشتغال، میراث و صمت در موقعیت مناسبی برای حل مشکلات اشتغال زایی قرار دارند.

اسد؛ وی گفت: امروز بازدیدهایی از پروژه های مختلف در شهر آبادان داشته ایم که به ما کمک کرده تا مسائل و مشکلات را از نزدیک ببینیم و می توانیم موافقت تهران را برای ایجاد اشتغال جدید برای تولید آن داشته باشیم.

وی افزود: تا امروز نزدیک به 14 میلیارد یورو به صورت تسهیلات به اشتغال روستایی پرداخت کرده ایم که حداقل 270 هزار شغل ایجاد کرده است.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود گفت: متاسفانه پتانسیل های منطقه را به کار نگرفته ایم به همین دلیل کمیته سرمایه گذاری ما باید بیاید زیرساخت ها را پیش بینی کند، پتانسیل ها را شناسایی کند و فرصت های سرمایه گذاری را حساب کند. طبق برنامه ها ارائه شود. متاسفانه تاکنون در شهر آبادان کاری صورت نگرفته است، بنابراین باید نقشه راه شهر تهیه و اجرا شود که شامل شناسایی قابلیت‌های زیرساختی، احیای فضاهای خالی صنعتی و واحدهای ثابت به جای سرمایه‌گذاری جدید است.

مدیرکل طرح جامع و سرمایه گذاری اشتغال روستایی وزارت کار، تعاون و امور اجتماعی با بیان اینکه راه اندازی و فعال سازی شورای شهر در نظر گرفته شده است، گفت: در این راستا، شورای شهر راه اندازی و فعال شود. موارد را بشمار از این حیث بانک ها نیز باید درگیر شوند و کارها نباید صرفاً به مالکیت واحد ختم شود. و راه حل های مناسب برای مشکلات ارائه دهد.

اسد؛ وی در بخشی دیگر از سخنان خود به همجواری با کشورهای اطراف آبادان و خرمشهر به ویژه عراق اشاره کرد و یادآور شد: در این منطقه به دلیل کم هزینه بودن می توانیم محصولات قابل صادرات تولید کنیم. و با قیمت مناسب بفروشید. اگر حوزه صادرات در طرح دیده شود، قطعا می توانیم در این زمینه کار خوبی انجام دهیم.

وی با بیان اینکه تسهیلات اشتغال روستایی برای جلوگیری از مهاجرت آنها فراهم شده است، گفت: تمایل برای حمایت از طرح های خوب، اشتغال زایی و کمک به بررسی و اجرای طرح های قابل توجیه وجود دارد.

وی افزود: کسانی که اینجا را برای سرمایه گذاری در خارج از کشور انتخاب می کنند نیاز به سهولت ما در صدور مجوزهای مربوطه دارند، بنابراین تمام تلاش خود را در این زمینه انجام خواهیم داد. سرمایه گذاری خارجی در منطقه به معنای ورود ارز به کشور و در نهایت ایجاد اشتغال است. از این رو از دستگاه های اجرایی خواستیم تا برای تسهیل امور سرمایه گذاری داخلی و خارجی حمایت کنند.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود تصریح کرد: سامانه ای در وزارت کار وجود دارد که واحد صنعتی و تعداد کارگران مورد نیاز را اعلام می کند و جویندگانی که اقدام به استخدام آنها کرده اند نیز با یکدیگر مرتبط هستند. سیستم.” متأسفانه چون سرمایه گذار از این سامانه بی اطلاع است، نمی تواند از این قابلیت نهایت استفاده را ببرد و معتقدم این اطلاع رسانی باید از طریق صدا و سیما و با کمک مردم ما انجام شود. به مناطق صنعتی

وی افزود: همچنین از آموزش های فنی و حرفه ای خواستیم تا با توجه به نیاز بازار کار اقدام کنند تا نیروی کار لازم را آماده کنیم.

مدیرکل طرح جامع و سرمایه گذاری اشتغال روستایی وزارت کار، تعاون و امور اجتماعی یادآور شد: در سامانه نظارتی ما به نام «سامانه ثنار» هر پروژه تحلیل می شود. سایت مورد بازدید قرار می گیرد و در صورت عدم اجرای طرح، دلایل عدم انطباق بررسی و در صورت اجرا، تعداد بیمه شدگان آن رصد می شود و اسامی آنها در سامانه تامین اجتماعی قرار می گیرد.

اسد؛ وی گفت: موضوع پیگیری برای ما بسیار مهم است و اگر پیگیری بیشتر شود، انحراف کمتری خواهد داشت. تجربه نشان داده که در جایی گم می‌شویم که نظارت نکرده‌ایم، بنابراین در بحث اشتغال روستایی که من شخصاً آن را دنبال می‌کنم، تا پایان بهمن ماه امسال همه برنامه‌ها را خواهیم گذاشت. دلایل عدم اجرای طرح ها بررسی می شود و در صورت عدم یافتن دلایل موثق، طرح از مدار خارج می شود و پول برای نفر بعدی به چرخه گردش کار بازگردانده می شود.

دکمه بازگشت به بالا