اخبار استانی

پیش بینی بارش برف در مناطقی از کهگیلویه و بویراحمد/کاهش دما تا ۱۰درجه ای زیر صفر

ايسنا/كهجيلويه و بويراحمد کارشناس هواناسی استان کهجیلویه و بویراحمد از کبر از برش برف در استان از این استان.

«فرمان فرامین» روز دوشنبه 19 ماه 1401 در جلسه فوق العاده ورزشگاه پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات مقابله با بحران با اشاره به فعالیت این سامانه پیش از این گفت: در بارندگی های چند روز پیش به دلیل تا ورود یک سامانه گرد و غبار، منتظر باران است.

وی در تشریح جزئیات فعالیت این سامانه بارشی افزود: ساختار سامانه ماهیت گرمی دارد اما با توجه به این نکته استان تحت تاثیر سامانه سردسیر قرار گرفته و در نهایت شاهد بارش برف خواهیم بود.

یک کارشناس هواشناسی استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: اگر بخواهیم وضعیت بارش برف در استان را توضیح دهیم باید به این نکته اشاره کرد که در مناطق سردسیر بارش برف خواهد بود، مناطق کوهستانی قطعا شاهد برف، در شهری خواهد بود. و روستاها با توجه به عدم بارش برف گرمایش محیطی قطعا روستاها شاهد بارندگی بیشتری خواهند بود و به خصوص شهرهایی که به یقین می توان گفت شاهد برف هستند، مارگون و آنهایی که سخت هستند قطعا برفی هستند و شهر یاسوج نیز احتمالا شاهد خواهد بود. برف امشب اما ادامه دارد و در ساعات پایانی فعالیت بار دیگر باران خواهد بود.

به گزارش اخبار استانی، وی گفت: آنچه مسلم است پس از پایان این سامانه قطعاً در روز پنجشنبه در برخی نقاط شاهد کاهش شدید دما تا منفی 10 درجه خواهیم بود و در بخشی از این یخبندان خواهیم داشت. در نتیجه ریزش هوای سرد در کل کیشور جوان خواهد بود.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا